Workshopy

 

Projekt „Cesta jógy mezi stromy“ – dovnitř praxí jógy a ajurvédy a jedlé veřejné stromořadí aneb zasaď si svůj vlastní ovocný strom

25. 03. 2021 - 28. 03. 2021 | Retreat centrum Bělá nad Svitavou

jóga, ajurvéda, ovocnářství, sázení ovocných stromů

Tento projekt je prvním v řadě tematicky zaměřených a na sebe navazujících ekologicko-jógově laděných víkendových seminářů. Jejich účelem je propojení osobního růstu každého z nás - tj. práci na sobě samém prostřednictvím jógy, meditace, a znalosti ajurvédy - s praktickým celostně a udržitelně zaměřeným růstem člověka a jeho blízkého okolí. Jde o kvalitu našeho života v rámci pospolitosti, komunity, vesnice a přírody. V pilotním programu prodlouženého víkendu se budou účastníci kromě ranní a večerní jógové a meditační praxe věnovat každý den několik hodin projektu "Cesta jógy mezi stromy", za kterým stojí tvorba jedlého veřejného stromořadí. Náplní dobrovolné práce bude úprava terénu, sadba ovocných stromů, ukotvení zasazených stromů a jejich individuální ochrana pod vedením zkušeného znalce ovocnářství ing. Stanislava Bočka, PhD. Celý tento projekt je zaštítěn ekologickým architektem a vizionářem projektu "Celostní cestou" Michalem Hendrychem
www.celostnicestou.cz. Budoucí navazující semináře se pak budou věnovat například péči o stromořadí, střihu mladých ovocných stromů, sběru plodů a jejich využití v přirozeném jídelníčku.
Víkendem vás budou provázet:
Kateřina Rojková - letitá praktikantka a učitelka jógy při cestě do našeho vnitřního prostoru
Světlana Synáková - veganská šéfkuchařka, která bude připravovat v průběhu vynikající a vyváženou ajurvédskou stravu a bude nám o ní povídat
Stanislav Boček - zkušený odborník v oboru ovocnářství a zakladatel ovocné školky původních a starých lokálních odrůd stromů v Crhově, který bude řídit výsadbu ovocného stromořadí, bude naším průvodcem při zvelebení krajiny
Projektem "Cesta jógy mezi stromy" tj. sadbou stromořadí vytvoříme remízek, který poslouží jako ochranné místo pro drobné živočichy, ptactvo i hmyz, zamezí se stékání vody do údolí a erozi půdy, vytvoří se větrolam a dále také místo setkávání i případného odpočinku pro komunitu. Celý projekt má samozřejmě také přispět k osvěžení a radosti kolemjdoucích a zvelebení krajiny.
Projekt je určen lidem zajímajícím se o osobní rozvoj a smýšlejícím udržitelným způsobem života i snahou o vytvoření příjemného a praktického prostředí v krajině, které byla odebrána užitečnost jiná než zemědělská, lidem, které zajímá permakulturní perspektiva společnosti, zlepšení sousedských vztahů a komunitní sdílení přátelského prostoru. Lidem, kteří chtějí pracovat na sobě, ale také je zajímají širší souvislosti - spokojená společnost, příroda a šetrný přístup k ní, znovunavrácení drobné zvěře do přírody.

5.400,- kč - tato cena zahrnuje vše - lektorné, veganské stravování, ubytování
povinná záloha je 1.000,- na č.ú., které najdete v sekci kontakt - v případě nekonání akce vám tato záloha bude vrácena
pokud jste v tomto období finančně znevýhodněni napište mi email a zkusíme najít společné řešení

Rezervovat místo si můžeš i na e-mailu rujana@email.cz nebo telefonu 776 550 524.

Více fotografií z minulých workshopů k nahlédnutí ve fotogalerii.

 
 

Jarně-letní detox: jógové očistné techniky, ashtangová praxe a podvečerní yin

21. 05. 2021 - 23. 05. 2021 | Retreat centrum Bělá nad Svitavou

očistné techniky, ashtanga krok za krokem, yinová praxe, detoxikace, relaxace

Víkendový workshop zaměřený na péči o sebe, budeme věnovat pozornost vybraným jednodušším očistným technikám z jógového světa, krok za krokem si vysvětlíme principy ashtangové praxe a specificky mysore stylu, v odpoledních hodinách pak budeme hloubkově relaxovat při yinové meditativní praxi. Večer nás čeká muzikoterapeutický zážitek, který prohloubí stav relaxace. Víkendem vás provedou Katka Rojková a Nikol Pfeiferová.
Připravily jsme pro vás
- 4x 90-ti minutové tématické lekce
- v rámci krátkých ws se naučíme 2 speciální ranní očistné jógové techniky
- ranní pránajama
- skvělá veganská strava připravovaná s láskou
- večerni muzikoterapeutický večírek v Jurtě

4. 200,- kč - cena zahrnuje vše
povinná nevratná záloha je 1.000,- na č.ú., které najdete v sekci kontakt

Rezervovat místo si můžeš i na e-mailu rujana@email.cz nebo telefonu 776 550 524.

Více fotografií z minulých workshopů k nahlédnutí ve fotogalerii.

 
 

Ashtangový kemp

16. 07. 2021 - 25. 07. 2021 | Retreat centrum Bělá nad Svitavou

dynamická praxe, ashtanga vinyasa, letní prázdninová atmosféra, legrace, tématicky zaměřená odpolední praxe, letní kino

Již tradiční velmi příjemná a oblíbená letní akce, kde se propojí 2 učitelé Kateřina Rojková a Boris Víra Záhumenský, aby vás provedli týdnem plným radosti, praxe a dýchání. Tento rok prodlužujeme týdenní akci o další víkend - 16. - 18.7. je otevřen úplným začátečníkům, na tento víkend pak naváže náš klasický týdenní kemp, který je určen všem zájemcům o dynamickou praxi, jak začátečníkům, tak pokročilým. Budeme se věnovat 1. a 2. sérii ashtanga vinyásy, ale také relaxačním technikám, práci se středem a jemné hathajógové praxi. Je to týden plný prázdninové atmosféry, nechybí letní promítání filmu, posezení u ohně a muzikoterapeutický večer. Je možné jezdit se koupat do přírodního koupaliště, odpočívat, či jen ležet pod jabloní a ponořit se do vlastní praxe. Vřele doporučuji. Je možné navštívit jakkoliv - nejlépe na celý týden, aby se vaše praxe posunula dál a vy si dovolili se dostatečně zrelaxovat, nebo na prodloužený víkend, nebo na víkend, nebo na jakýkoliv den v týdnu. Jste srdečně zváni.

Cena na 9 dní: 13.500,- (cena zahrnuje vše)
Cena za týden: 9.000,- kč
cena za jeden den bez přespání - 1.500,- , s přespáním 1.800,-
povinná nevratná záloha je 1.000,- na č.ú., které najdete v sekci kontakt

Rezervovat místo si můžeš i na e-mailu rujana@email.cz nebo telefonu 776 550 524.

Více fotografií z minulých workshopů k nahlédnutí ve fotogalerii.

 
 

Chorvatsko – Ashtangová a yinová praxe – Katka R. a Patrick Hoenner

05. 09. 2021 - 12. 09. 2021 | Makarská riviéra, Bratuš

ashtanga jóga, dech, yin jóga, vipassana, meditace, moře, hory

Tento týdenní jógový retreat je určen k prohloubení vlastní praxe, k sebepoznání. Společně s hostem retreatu - Patrickem Hoennerem (Francie), kterého můžete znát z workshopů v ČR (Praha, Brno, Bělá nad Svitavou), se zaměříme na vytvoření harmonického a plného programu, který pro Vás bude velmi přínosný po různých stránkách. Propojení ideálních podmínek - jako je moře, hory, ásanová praxe, yinová praxe, pránájáma a meditační techniky vipassany, výborné a léčivé jídlo - nám má posloužit k vytvoření vnitřní rovnováhy a hojnosti. Je to ideální příležitost k tomu udělat si čas pro sebe, vytvořit si skvělý prostor v nádherných přírodních podmínkách a nabrat sílu pro zimní dny. Ranní ashtangovou praxi (s Kateřinou Rojkovou) a večerní yinovou praxi ( s Patrickem Hoennerem) propojíme s terapeutickými metodami a meditačními technikami vipassany, dále vás čeká lenošení u moře, procházky po riviéře, dechová cvičení a práce s pránou ráno na pláži, thajská terapeutická masáž, výtečná léčivá kuchyně od Světlany Synákové v duchu ajurvédy.....co více si přát. Pojeďte s námi na dovolenou do jižního Chorvatska a propojte příjemné s velmi užitečným.

16.000,- kč ( cena zahrnuje stravování, ubytování, lektorné, pojišťění i v případě storna, prostě vše kromě cesty)
28.900,- kč (zvýhodněná cena za oba 2 týdny zahrnuje stravovaní, ubytování, lektorné, pojištění v případě storna, cestu si hradí každý účastník zvlášť)

Rezervovat místo si můžeš i na e-mailu rujana@email.cz nebo telefonu 776 550 524.

Více fotografií z minulých workshopů k nahlédnutí ve fotogalerii.

 
 

Chorvatsko – Ashtanga Therapy týden u moře – Kačka a Elena

12. 09. 2021 - 19. 09. 2021 | Makarská riviéra - Bratuš

ashtanga jóga, dech, fyziojóga, jóganidra, relaxace, meditace, plavání, moře, procházky

Tento týdenní jógový retreat je určen k prohloubení vlastní praxe, k sebepoznání. Propojení ideálních podmínek - jako je moře, hory, ásanová praxe, fyzioterapeutické lekce, pránájáma a filozofie jógy, výborné a léčivé jídlo - nám má posloužit k vytvoření vnitřní rovnováhy a hojnosti. Je to ideální příležitost k tomu udělat si čas pro sebe, vytvořit si skvělý prostor v nádherných přírodních podmínkách a nabrat sílu pro zimní dny. Ranní a večerní praxe, lenošení u moře, procházky po riviéře, dechová cvičení a práce s pránou na ranní pláží, tématicky zaměřené fyziterapeutické lekce s Elenou Kianičkovou, výtečná léčivá kuchyně od Světlany Synákové v duchu ajurvédy.....co více si přát. Pojeďte s námi na dovolenou do jižního Chorvatska a propojte příjemné s velmi užitečným.

16.000,- kč (cena zahrnuje vše - letos i kvalitní pojišťění v případě storna - kromě cesty)
28.900,- kč - zvýhodněná cena pro účastníky na celé 2 týdny

Rezervovat místo si můžeš i na e-mailu rujana@email.cz nebo telefonu 776 550 524.

Více fotografií z minulých workshopů k nahlédnutí ve fotogalerii.