Workshopy - archiv 2020

 

Ashtanga Vinyasa Therapy víkend – ashtangová praxe jako terapie

22. 05. 2020 - 24. 05. 2020 | Retreatové centrum Bělá nad Svitavou

dynamická praxe, ashtanga vinyasa, fyzio-jóga, jógová terapie, pránájáma

Tento víkendový seminář bude zaměřen na pochopení hlubších souvislostí v naší osobní ásanové praxi. Nejde totiž jen o to, jak praktikujeme ásany, ale i o to, v jakém jsme duševním rozpoložení, zda umíme poslouchat své vlastní tělo, nebo ho spíš trénujeme na výkon, umíme-li respektovat své hranice v praxi nebo je neustále překračujeme. Během odpoledních lekcí v pátek a sobotu se bude Elena Kianičková (fyzioterapeutka a praktikantka dynamické jógy) věnovat detailním principům zdravého držení těla a zdravého pohybu. Ty nám jsou dané, souvisí s biomechanikou, s naším pohybovým vývojem a jsou obecně platné. Pokud je aplikujeme v průběhu ásánové praxe, přinese nám cvičení obrovský užitek: nejenom v kvalitnějším a bezpečnějším provedení pozic společně s prohloubením dechu, ale především v tom, že prožitek a obsažená kvalita se dále přenáší do našich každodenních pohybových stereotypů. Aby se nám to co nejlépe dařilo, budeme společně s cvičením pracovat na oslovení nervového systému a zlepšení propojení mezi „hlavou a tělem“ prostřednictvím vybraných relaxačních a koncentračních technik.
V ranních praxích pak budete moci vyzkoušet tyto nově nabité zkušenosti ve vaší vlastní praxi s Kačkou Rojkovou - v sobotu při vedené lekci 1. série - jógačikitsa - jógové terapie a v neděli v mysore lekci. Ranní praxe bude obohacena zhruba 30 - 40 minutovými pránajámovými cvičeními, která nám pomáhají zvědomit dechový vzorec a velmi zkvalitňují "nejen" ásanovou praxi. Seminář uzavřeme v neděli asi 30 minutovou vzájemnou tlakovou masáží shiatsu, kterou si vyměníme navzájem ve dvojicích.
Na semináři nám bude vařit vynikající veganská šéfkuchařka Světlana Synáková (Good Karma Gathering).

4. 000,- kč (zahrnuje vše) /early birds 3.800,- (do konce února)

Rezervovat místo si můžeš i na e-mailu rujana@email.cz nebo telefonu 776 550 524.

 
 

Ashtangový kemp

20. 07. 2020 - 26. 07. 2020 | Retreat Centrum Bělá nad Svitavou

dynamická praxe, ashtanga vinyasa, letní prázdninová atmosféra, legrace, tématicky zaměřená odpolední praxe, letní kino

Již tradiční velmi příjemná a oblíbená letní akce, kde se propojí 2 učitelé Kateřina Rojková a Boris Víra Záhumenský, aby vás provedli týdnem plným radosti, praxe a dýchání. Tento týdenní kemp je určen všem zájemcům o dynamickou praxi, jak začátečníkům, tak pokročilým. Budeme se věnovat 1. a 2. sérii ashtanga vinyásy, ale také relaxačním technikám, práci se středem a jemné hathajógové praxi. Je to týden plný prázdninové atmosféry, nechybí letní promítání filmu, posezení u ohně a muzikoterapeutický večer. Je možné jezdit se koupat do přírodního koupaliště, odpočívat, či jen ležet pod jabloní a ponořit se do vlastní praxe. Vřele doporučuji. Je možné navštívit jakkoliv - nejlépe na celý týden, aby se vaše praxe posunula dál a vy si dovolili se dostatečně zrelaxovat, nebo na prodloužený víkend, nebo na víkend, nebo na jakýkoliv den v týdnu. Jste srdečně zváni.

Cena: 9.000,- kč (cena zahrnuje vše)
cena za jeden den bez přespání - 1.200,- , s přespáním 1.500,-

Rezervovat místo si můžeš i na e-mailu rujana@email.cz nebo telefonu 776 550 524.

Více fotografií z minulých workshopů k nahlédnutí ve fotogalerii.

 
 

Hathajóga, vipassana a ostheo-terapie s Patrickem Hoennerem

20. 08. 2020 - 23. 08. 2020 | Retreat centrum Bělá nad Svitavou

změna termínu workshopu s Patrickem Hoennerem

Každý rok pořádám pravidelně workshop Patricka Hoennera, původem Francouze. Jeho workshop je vždy velikou inspirací pro všechny zúčastněné - je vlídné a přátelské nátury, má hluboký sklon k objevování vnitřního světa, smysl pro humor a vřelý vztah k uvědomělému životu v moudrosti a radosti. Letitý praktikant vipassanové meditace. Tento rok budeme na workshopu zaměřovat pozornost na integrální jógový přístup - propojení hatha jógy s meditačním vhledem vipassany a zpěvem manter, které rozeznívají hluboké vnitřní frekvence blaženosti. Každá praxe bude vyživována radostí a uvědoměním. Cílem praxe bude otevřít dveře do naší vnitřní krásné zahrady. Snahou workshopu a Patricka je vyrovnat plynutí vnitřní energie , a to i za pomoci osteo-thajské masáže, uklidňující kombinací tlaku, vibrace a pohybu. Nenechte si ujít tento unikátní workshop kombinující různé složky Hatha jógové praxe a uvolňovacích technik.

4.800,- kč (cena zahrnuje lektorné, ubytování a vynikající stravu)

Rezervovat místo si můžeš i na e-mailu rujana@email.cz nebo telefonu 776 550 524.

Více fotografií z minulých workshopů k nahlédnutí ve fotogalerii.

 
 

Jógový retreat v Chorvatsku

05. 09. 2020 - 12. 09. 2020 | Promajna, Makarská riviéra

ashtanga vinyasa jóga, ajurvédská kuchyně, filozofie jógy, pránájáma, meditace

Tento týdenní jógový retreat je určen k prohloubení vlastní praxe, k sebepoznání. Propojení ideálních podmínek - jako je moře, hory, ásanová praxe, pránájáma a filozofie jógy, výborné a léčivé jídlo - nám má posloužit k vytvoření vnitřní rovnováhy a hojnosti. Je to ideální příležitost k tomu udělat si čas pro sebe, vytvořit si skvělý prostor v nádherných přírodních podmínkách a nabrat sílu pro zimní dny. Ranní a večerní praxe, lenošení u moře, procházky po riviéře, dechová cvičení a práce s pránou na ranní pláží, výtečná léčivá kuchyně od Světlany Synákové v duchu ajurvédy.....co více si přát. Pojeďte s námi na dovolenou do jižního Chorvatska a propojte příjemné s velmi užitečným.

16.000,- kč (cena zahrnuje ubytování v luxusní vile, výborné veganské stravování, lektorné, v ceně není zahrnuta cesta)

Rezervovat místo si můžeš i na e-mailu rujana@email.cz nebo telefonu 776 550 524.

Více fotografií z minulých workshopů k nahlédnutí ve fotogalerii.