Jóga svobody se Simonem Loughlinem, Irsko

01. 10. 2024 - 06. 10. 2024 | retreat centrum Bělá nad Svitavou

ashtanga vinjása, pránájáma, vipassana meditace, yinová praxe

Saoirse jóga - "jóga svobody":
Tato praxe kombinuje principy aštanga vinjásy, vipassany, pránájámy, tantry a yin jógy. Je holistická a vyvážená, jejím účelem je vytvořit si osobní praxi, vhodnou pro každého individuálního člověka. Jednotlivé části, z nichž se skládají lekce saoirse jógy:
- Probuzení středu – „core awakening“ – propojuje a stabilizuje tělo a učí nás pracovat intuitivně s centrem tělesné gravitace
- Krátké meditace na přímé efekty síly gravitace a na síly, které gravitaci oponují
- Jemná jógová dechová cvičení – pránájáma – která poskytují klid a stabilitu mysli
- Ásany, pozice a pohyby, které budou velkou součástí workshopu
Sekvence mají 8 fází – probuzení prány, propojení s vnitřními silami, budování vnitřního ohně, nalezení plynutí, záklonová praxe, inverze, nechat být, meditace. Více o tomto směru jógy si můžete přečít zde:

https://www.asturiasyoga.com/en/saoirse-yoga/

Saoirse je gálské slovo pro „svobodu“. Prostřednictvím meditace máme šanci objevit naši nejhlubší podmíněnost a reaktivní vzorce chování. Jestliže toto pochopíme a uvidíme, můžeme se osvobodit z psychologické zátěže, kterou s sebou nevědomě neseme a žít lehce podle naší přirozenosti. Celý program naleznete zde:
https://www.asturiasyoga.com/en/saoirse-yoga-retreat-in-czech-republic/

O Simonovi:

Simonova cesta jógy začala v roce 2001 poté, co se vydal na vlastní expedici na kole z jeho rodného Irska do Indie. Dnes žije ve španělském Asturias, kde zorganizoval více než 100 workshopů a retreatů. Dále zde pořádá jógové učitelské kurzy Aštanga Vinjásy RYT, a to od roku 2012. Ve své individuální praxi se věnuje Saoirse józe, kterou si vytvořil pro své vlastní tělo a ducha. Mnoho let se věnuje meditaci vipassana, která je fundamentálním kořenem jeho tiché praxe.

„ Mým cílem učitele je použít jógové techniky k otevření vnitřního vhledu, umožnit každému vnímat svou vlastní intuici jasně a tak se osvobodit z dominance myšlenkových struktur. Proto jsem vytvořil Saoirse jógu, v níž se studenti naučí rozvíjet jejich efektivní osobní jógovou praxi a prožijí, jak je propojena s osvobození v meditaci.“

Cena: 12.500,-
cena zahrnuje lektorné ( a cestovné), veganskou stravu i ubytování

Rezervovat místo si můžeš i na e-mailu rujana@email.cz nebo telefonu 776 550 524.

Více fotografií z minulých workshopů k nahlédnutí ve fotogalerii.