Workshopy

 

Jarně-letní detox: jógové očistné techniky, ashtangová praxe a podvečerní yin

21. 05. 2021 - 23. 05. 2021 | Retreat centrum Bělá nad Svitavou

očistné techniky, ashtanga krok za krokem, yinová praxe, detoxikace, relaxace

Víkendový workshop zaměřený na péči o sebe, budeme věnovat pozornost vybraným jednodušším očistným technikám z jógového světa, krok za krokem si vysvětlíme principy ashtangové praxe a specificky mysore stylu, v odpoledních hodinách pak budeme hloubkově relaxovat při yinové meditativní praxi. Večer nás čeká muzikoterapeutický zážitek, který prohloubí stav relaxace. Víkendem vás provedou Katka Rojková a Nikol Pfeiferová.
Připravily jsme pro vás
- 4x 90-ti minutové tématické lekce
- v rámci krátkých ws se naučíme 2 speciální ranní očistné jógové techniky
- ranní pránajama
- skvělá veganská strava připravovaná s láskou
- večerni muzikoterapeutický večírek v Jurtě

4. 200,- kč - cena zahrnuje vše
povinná nevratná záloha je 1.000,- na č.ú., které najdete v sekci kontakt

Rezervovat místo si můžeš i na e-mailu rujana@email.cz nebo telefonu 776 550 524.

Více fotografií z minulých workshopů k nahlédnutí ve fotogalerii.

 
 

Ashtanga Therapy víkend

04. 06. 2021 - 06. 06. 2021 | Bělá nad Svitavou

jógová terapie, mysore style praxe, dýchání, relaxační metody

Tento víkendový seminář bude zaměřen na pochopení hlubších souvislostí v naší osobní ásanové praxi. Nejde totiž jen o to, jak praktikujeme ásany, ale i o to, v jakém jsme duševním rozpoložení, zda umíme poslouchat své vlastní tělo, nebo ho spíš trénujeme na výkon, umíme-li respektovat své hranice v praxi nebo je neustále překračujeme. Během odpoledních lekcí v pátek a sobotu se bude Elena Kianičková (fyzioterapeutka a praktikantka dynamické jógy) věnovat detailním principům zdravého držení těla a zdravého pohybu. Ty nám jsou dané, souvisí s biomechanikou, s naším pohybovým vývojem a jsou obecně platné. Pokud je aplikujeme v průběhu ásánové praxe, přinese nám cvičení obrovský užitek: nejenom v kvalitnějším a bezpečnějším provedení pozic společně s prohloubením dechu, ale především v tom, že prožitek a obsažená kvalita se dále přenáší do našich každodenních pohybových stereotypů. Aby se nám to co nejlépe dařilo, budeme společně s cvičením pracovat na oslovení nervového systému a zlepšení propojení mezi „hlavou a tělem“ prostřednictvím vybraných relaxačních a koncentračních technik.
V ranních praxích pak budete moci vyzkoušet tyto nově nabité zkušenosti ve vaší vlastní praxi s Kačkou Rojkovou - v sobotu při vedené lekci 1. série - jógačikitsa - jógové terapie a v neděli v mysore lekci. Ranní praxe bude obohacena zhruba 30 - 40 minutovými pránajámovými cvičeními, která nám pomáhají zvědomit dechový vzorec a velmi zkvalitňují "nejen" ásanovou praxi. Seminář uzavřeme v neděli asi 30 minutovou vzájemnou tlakovou masáží shiatsu, kterou si vyměníme navzájem ve dvojicích.
Na semináři nám bude vařit vynikající veganská šéfkuchařka Světlana Synáková (Good Karma Catering).

4200,-

Rezervovat místo si můžeš i na e-mailu rujana@email.cz nebo telefonu 776 550 524.

Více fotografií z minulých workshopů k nahlédnutí ve fotogalerii.

 
 

Jóga a ajurvéda – cesta k vyrovnanému a zdravému životu

11. 06. 2021 - 13. 06. 2021 | Retreat centrum Bělá nad Svitavou

jóga, ajurvéda, relaxace, meditace, putování naučnou stezkou

Tématem tohoto víkendového semináře je životní rovnováha, cesta k vitalitě a kvalitě života. Víkend je zaměřený na fyzickou praxi ásan a dechových technik, a na mentální rovině k rozvíjení pozornosti a koncentrace, je však také doplněn podstatným prvkem zdravého a léčivého životního stylu - tj. znalostmi ajurvédy, která je považována za bránu ke šťastnému a vyrovnanému životu. Tento víkend je laděný tak, abychom v sobě rozvinuli kvality života, které se nám nabízejí a jsou přirozené. Volné odpoledne strávíme venku na naučné svitavské stezce v objevování zajímavostí v okolí. Víkendem vás provedou: Kateřina Rojková, která se s vámi bude dělit o znalosti z oblasti světa jógy, a Světlana Synáková, která otevře pokličku ajurvédských znalostí - ne však v praktické rovině vaření, nýbrž v rovině porozumění principům ajurvédské alchymie života. Srdečně se na vás těšíme. Po celý víkend bude zajištěna ajurvédská strava právě z ruky Světlany Synákové. Celý projekt je zaštítěný ekologických architektem Michalem Hendrychem, se kterým chystáme sérii velmi zajímavých ekologicko-jógových workshopů - spojených se sázením ovocných stromů - v blízké budoucnosti https://www.theway.cz/akce/cesta-jogy-mezi-stromy/

4.000,- kč - tato cena zahrnuje vše - lektorné, veganské stravování, ubytování
povinná záloha je 1.000,- na č.ú., které najdete v sekci kontakt - v případě nekonání akce vám tato záloha bude vrácena

Rezervovat místo si můžeš i na e-mailu rujana@email.cz nebo telefonu 776 550 524.

Více fotografií z minulých workshopů k nahlédnutí ve fotogalerii.

 
 

Ashtangový kemp

16. 07. 2021 - 25. 07. 2021 | Retreat centrum Bělá nad Svitavou

dynamická praxe, ashtanga vinyasa, letní prázdninová atmosféra, legrace, tématicky zaměřená odpolední praxe, letní kino

Již tradiční velmi příjemná a oblíbená letní akce, kde se propojí 2 učitelé Kateřina Rojková a Boris Víra Záhumenský, aby vás provedli týdnem plným radosti, praxe a dýchání. Tento rok prodlužujeme týdenní akci o další víkend - 16. - 18.7. je otevřen úplným začátečníkům, na tento víkend pak naváže náš klasický týdenní kemp, který je určen všem zájemcům o dynamickou praxi, jak začátečníkům, tak pokročilým. Budeme se věnovat 1. a 2. sérii ashtanga vinyásy, ale také relaxačním technikám, práci se středem a jemné hathajógové praxi. Je to týden plný prázdninové atmosféry, nechybí letní promítání filmu, posezení u ohně a muzikoterapeutický večer. Je možné jezdit se koupat do přírodního koupaliště, odpočívat, či jen ležet pod jabloní a ponořit se do vlastní praxe. Vřele doporučuji. Je možné navštívit jakkoliv - nejlépe na celý týden, aby se vaše praxe posunula dál a vy si dovolili se dostatečně zrelaxovat, nebo na prodloužený víkend, nebo na víkend, nebo na jakýkoliv den v týdnu. Jste srdečně zváni.

Cena na 9 dní: 13.500,- (cena zahrnuje vše)
Cena za týden: 9.000,- kč
cena za jeden den bez přespání - 1.500,- , s přespáním 1.800,-
povinná nevratná záloha je 1.000,- na č.ú., které najdete v sekci kontakt

Rezervovat místo si můžeš i na e-mailu rujana@email.cz nebo telefonu 776 550 524.

Více fotografií z minulých workshopů k nahlédnutí ve fotogalerii.

 
 

Chorvatsko – Ashtangová a yinová praxe – Katka R. a Patrick Hoenner

05. 09. 2021 - 12. 09. 2021 | Makarská riviéra, Bratuš

ashtanga jóga, dech, yin jóga, vipassana, meditace, moře, hory

Tento týdenní jógový retreat je určen k prohloubení vlastní praxe, k sebepoznání. Společně s hostem retreatu - Patrickem Hoennerem (Francie), kterého můžete znát z workshopů v ČR (Praha, Brno, Bělá nad Svitavou), se zaměříme na vytvoření harmonického a plného programu, který pro Vás bude velmi přínosný po různých stránkách. Propojení ideálních podmínek - jako je moře, hory, ásanová praxe, yinová praxe, pránájáma a meditační techniky vipassany, výborné a léčivé jídlo - nám má posloužit k vytvoření vnitřní rovnováhy a hojnosti. Je to ideální příležitost k tomu udělat si čas pro sebe, vytvořit si skvělý prostor v nádherných přírodních podmínkách a nabrat sílu pro zimní dny. Ranní ashtangovou praxi (s Kateřinou Rojkovou) a večerní yinovou praxi ( s Patrickem Hoennerem) propojíme s terapeutickými metodami a meditačními technikami vipassany, dále vás čeká lenošení u moře, procházky po riviéře, dechová cvičení a práce s pránou ráno na pláži, thajská terapeutická masáž, výtečná léčivá kuchyně od Světlany Synákové v duchu ajurvédy.....co více si přát. Pojeďte s námi na dovolenou do jižního Chorvatska a propojte příjemné s velmi užitečným.

16.000,- kč ( cena zahrnuje stravování, ubytování, lektorné, pojišťění i v případě storna, prostě vše kromě cesty)
28.900,- kč (zvýhodněná cena za oba 2 týdny zahrnuje stravovaní, ubytování, lektorné, pojištění v případě storna, cestu si hradí každý účastník zvlášť)

Rezervovat místo si můžeš i na e-mailu rujana@email.cz nebo telefonu 776 550 524.

Více fotografií z minulých workshopů k nahlédnutí ve fotogalerii.

 
 

Chorvatsko – Ashtanga Therapy týden u moře – Kačka a Elena

12. 09. 2021 - 19. 09. 2021 | Makarská riviéra - Bratuš

ashtanga jóga, dech, fyziojóga, jóganidra, relaxace, meditace, plavání, moře, procházky

Tento týdenní jógový retreat je určen k prohloubení vlastní praxe, k sebepoznání. Propojení ideálních podmínek - jako je moře, hory, ásanová praxe, fyzioterapeutické lekce, pránájáma a filozofie jógy, výborné a léčivé jídlo - nám má posloužit k vytvoření vnitřní rovnováhy a hojnosti. Je to ideální příležitost k tomu udělat si čas pro sebe, vytvořit si skvělý prostor v nádherných přírodních podmínkách a nabrat sílu pro zimní dny. Ranní a večerní praxe, lenošení u moře, procházky po riviéře, dechová cvičení a práce s pránou na ranní pláží, tématicky zaměřené fyziterapeutické lekce s Elenou Kianičkovou, výtečná léčivá kuchyně od Světlany Synákové v duchu ajurvédy.....co více si přát. Pojeďte s námi na dovolenou do jižního Chorvatska a propojte příjemné s velmi užitečným.

16.000,- kč (cena zahrnuje vše - letos i kvalitní pojišťění v případě storna - kromě cesty)
28.900,- kč - zvýhodněná cena pro účastníky na celé 2 týdny

Rezervovat místo si můžeš i na e-mailu rujana@email.cz nebo telefonu 776 550 524.

Více fotografií z minulých workshopů k nahlédnutí ve fotogalerii.