Workshopy

 

Hathajógový víkend s Patrickem Hoennerem

10. 05. 2024 - 12. 05. 2024 | retreat centrum Bělá nad Svitavou

hatha jóga, terapie, thajská masáž, radost a smích

Už jsi se potkal/a s francouzským lektorem Patrickem Hoennerem? Pokud ne, pak velmi vřele doporučuji tento terapeutický víkend, který bude pohlazením po duši. Skvělý Patrick vás provede víkendem s dynamičtější hathajógovou praxí, dechovými a meditačními technikami a bude doplněn o praxi thajské osteopatické masáže. Patrick Hoener je lektor hatha jógy, yin jógy, ale především úžasný terapeut wuo-thai, osteopatické thajské masáže s letitými zkušenostmi. Patří do úzkého okruhu lidí, se kterými moc ráda spolupracuji. Patrika vnímám jako skvělého lektora díky jeho zvídavosti, laskavosti a milujícímu přístupu k lidem a radosti ze sdílení svých zkušeností a praxe. Lekce zpestří vyprávěním humorných i moudrých příběhů, ale také doprovodnou hrou na harmonium. Nenechte si ujít tuto příležitost, jelikož Patrick k nám nejezdí pravidelně každý rok.

5.000,- kč
zahrnuje vše - lektorné, ubytování i vynikající stravu od Good Karma

Rezervovat místo si můžeš i na e-mailu rujana@email.cz nebo telefonu 776 550 524.

Více fotografií z minulých workshopů k nahlédnutí ve fotogalerii.

 
 

Ashtanga Therapy

30. 05. 2024 - 02. 06. 2024 | retreat centrum Bělá nad Svitavou

dech, terapeutická praxe, prožitek, cítění, soustředěnost

Tento víkendový seminář bude zaměřen na pochopení hlubších souvislostí v naší osobní ásanové praxi. Nejde totiž jen o to, jak praktikujeme ásany, ale i o to, v jakém jsme duševním rozpoložení, zda umíme poslouchat své vlastní tělo, nebo ho spíš trénujeme na výkon, umíme-li respektovat své hranice v praxi nebo je neustále překračujeme. Během odpoledních lekcí ve čtvrtek, pátek a sobotu se bude Elena Kianičková (fyzioterapeutka a praktikantka dynamické jógy) věnovat detailním principům zdravého držení těla a zdravého pohybu. Ty nám jsou dané, souvisí s biomechanikou, s naším pohybovým vývojem a jsou obecně platné. Pokud je aplikujeme v průběhu ásánové praxe, přinese nám cvičení obrovský užitek: nejenom v kvalitnějším a bezpečnějším provedení pozic společně s prohloubením dechu, ale především v tom, že prožitek a obsažená kvalita se dále přenáší do našich každodenních pohybových stereotypů. Aby se nám to co nejlépe dařilo, budeme společně s cvičením pracovat na oslovení nervového systému a zlepšení propojení mezi „hlavou a tělem“ prostřednictvím vybraných relaxačních a koncentračních technik.

7.500,- cena zahrnuje ubytování, lektorné, vynikající veganskou stravu

Rezervovat místo si můžeš i na e-mailu rujana@email.cz nebo telefonu 776 550 524.

Více fotografií z minulých workshopů k nahlédnutí ve fotogalerii.

 
 

Japonská kuchyně s Emi Yamagishi

14. 06. 2024 - 16. 06. 2024 | retreat centrum Bělá nad Svitavou

japonská kuchyně, zdravé vaření, jemná jógová praxe a dýchání

Emi Yamagishi je praktikující jóginka a veganská kuchařka.

Emi o sobě: " Před více než 10 lety jsem přešla na vegetariánskou stravu a začala studovat makrobiotiku a ajurvédskou kuchyni. Později mne okouzlila jihoindická vegatiránská kuchyně. Roku 2018 jsem si otevřela v Japonsku vegetariánskou indickou restauraci, a zde pořádám i kurzy vaření."

Program, který jsem si pro vás na tomto speciálním workshopu s Kathy připravila:

veganské rolované sushi a veganské sushi
miso polévka
vybraná zeleninová jídla založená na principu makrobiotiky

Na tomto výjimečném červnovém víkendovém semináři se seznámíte s teoretickými i praktickými principy zdravého japonského vaření. A to především v praktické části v sobotním odpoledním workshopu s Emi. Kromě toho Vás čeká jemná jógová praxe laděná terapeuticky a meditativně, a to s Katkou Rojkovou. Ta si pro Vás připravila 3 lekce, na kterých se hezky protáhnete a uděláte dobře tělu i duši. A samozřejmě budete mít k dispozici vynikající veganskou stravu od Světlany a Emi. Těšíme se velmi srdečně na vás. Přijeďte.

Yoga practitioner and vegan chef

"I became a vegetarian for more than 10years ago and since then I’ve studied macrobiotic and Ayurvedic cooking. Then I was impressed by south Indian vegetarian cuisine. And opened vegan Indian restaurant on 2018 in Japan. I’ve held some cooking class at the restaurant."

Programme of cooking:

Vegan rolling sushi and vegan sushi
miso soup
some vegetable dishes based on macrobiotic

5.000,- kč
cena zahrnuje ubytování, lektorné (jóga a japonské vaření), veganská strava během víkendového workshopu
záloha je nevratná

Rezervovat místo si můžeš i na e-mailu rujana@email.cz nebo telefonu 776 550 524.

Více fotografií z minulých workshopů k nahlédnutí ve fotogalerii.

 
 

Aštangový letní kemp

14. 07. 2024 - 21. 07. 2024 | retreat centrum Bělá nad Svitavou

dech, prána, mysore praxe, vedené praxe, práce se sny, legrace a letní atmosféra

Letošní aštangový kemp bude vcelku speciální, jelikož jsem přizvala svého kamaráda a skvělého člověka Petra Smila. Petr je velmi zkušený učitel s letitou praxí, věnuje se Pranavashya józe podle Vinaye Kumara, a je také velmi srdečný a moudrý člověk. Tématicky se budeme v letošním týdnu na kopečku věnovat "práně", tedy životní síle. Jejím využítím v praktické ásanové praxi, ale i v méně vědomých vrstvách našeho bytí - ve snech.
Vy máte možnost účastnit se celého týdne (vřele doporučuji) - tedy od neděle do neděle, nebo zkráceného týdne od středy do neděle, jiné možnosti letos nebudou. Od čtvrtka vás bude ve speciálních odpoledních lekcích provádět Petr. V průběhu celého týdne budou ranní Mysore praxe - s Katkou R., nebo vedené lekce s Borisem Vírou. Odpoledne budou tematické praxe. Letošní týden nám také zpestří Boris svými hudebními terapeutickými vstupy nebo doprovody při lekcích, na což se jistě všichni velmi těší. Letošní kemp bude zkrátka opět plný, inspirativní a samozřejmě v letním odpočinkovém duchu. Bude promítání, bude hudba, bude kvalitní vedení. My se na Vás již velmi těšíme.

Petr Smil:
"Cvičení jógy nevedu tak, aby lidé napodobovali můj pohyb anebo cvičili podle mého dechu, ale naopak – učím je zaujímat pozice samostatně, s respektováním svých dispozic a s ohledem na vlastní vnitřní vedení. Cílem je skrze pohyb a dech vstupovat do hlubších rovin přítomnosti, čímž vytváříme prostor pro přirozený rozvoj vědomí, sebeuvědomění, sebeuskutečnění …"

16.500,- celý týden
10.000,- středa - neděle
Cena zahrnuje ubytování, program, lektorné, veganskou stravu

Rezervovat místo si můžeš i na e-mailu rujana@email.cz nebo telefonu 776 550 524.

Více fotografií z minulých workshopů k nahlédnutí ve fotogalerii.

 
 

Chorvatský Joga therapy retreat

08. 09. 2024 - 18. 09. 2024 | Bratuš, Dalmacie

praxe, dech, moře, terapeutický přístup, volné flow

Tento týdenní jógový retreat je určen k tomu, abyste pochopili základy dynamické praxe aštanga vinjásy ( s Katkou Rojkovou a také správné uvolněné fungování svého těla prostřednictvím fyzioterapeutických principů ( s Elenou Kianičkovou) , jeho účelem je cesta k sebepoznání. Propojení ideálních podmínek - jako je moře, hory, ásanová praxe, fyzioterapeutické lekce, pránájáma a filozofie jógy, výborné a léčivé jídlo - nám má posloužit k vytvoření vnitřní rovnováhy a hojnosti. Je to ideální příležitost k tomu udělat si čas pro sebe, vytvořit si skvělý prostor v nádherných přírodních podmínkách a nabrat sílu pro zimní dny. Ranní a večerní praxe, lenošení u moře, procházky po riviéře, dechová cvičení a práce s pránou na ranní pláži a uvedení do dynamické praxe aštanga vinjásy s Katkou Rojkovou, tématicky zaměřené fyziterapeutické lekce s Elenou Kianičkovou, výtečná léčivá kuchyně od Světlany Synákové v duchu ajurvédy.....co více si přát. Pojeďte s námi na dovolenou do jižního Chorvatska a propojte příjemné s velmi užitečným.

25.000,- Kč - zahrnuje ubytování, lektorné i veganské stravování po celou dobu pobytu.
záloha: 10.000,- kč

Rezervovat místo si můžeš i na e-mailu rujana@email.cz nebo telefonu 776 550 524.

Více fotografií z minulých workshopů k nahlédnutí ve fotogalerii.

 
 

Srí Lanka – zimní jógový retreat

18. 01. 2025 - 02. 02. 2025 | Tangalla, Sri Lanka

brzy uvedu podrobnosti tohoto retreatu

Rezervovat místo si můžeš i na e-mailu rujana@email.cz nebo telefonu 776 550 524.