Workshopy - archiv 2020

 

Ashtanga Vinyasa Therapy víkend – ashtangová praxe jako terapie

22. 05. 2020 - 24. 05. 2020 | Retreatové centrum Bělá nad Svitavou

dynamická praxe, ashtanga vinyasa, fyzio-jóga, jógová terapie, pránájáma

Tento víkendový seminář bude zaměřen na pochopení hlubších souvislostí v naší osobní ásanové praxi. Nejde totiž jen o to, jak praktikujeme ásany, ale i o to, v jakém jsme duševním rozpoložení, zda umíme poslouchat své vlastní tělo, nebo ho spíš trénujeme na výkon, umíme-li respektovat své hranice v praxi nebo je neustále překračujeme. Během odpoledních lekcí v pátek a sobotu se bude Elena Kianičková (fyzioterapeutka a praktikantka dynamické jógy) věnovat detailním principům zdravého držení těla a zdravého pohybu. Ty nám jsou dané, souvisí s biomechanikou, s naším pohybovým vývojem a jsou obecně platné. Pokud je aplikujeme v průběhu ásánové praxe, přinese nám cvičení obrovský užitek: nejenom v kvalitnějším a bezpečnějším provedení pozic společně s prohloubením dechu, ale především v tom, že prožitek a obsažená kvalita se dále přenáší do našich každodenních pohybových stereotypů. Aby se nám to co nejlépe dařilo, budeme společně s cvičením pracovat na oslovení nervového systému a zlepšení propojení mezi „hlavou a tělem“ prostřednictvím vybraných relaxačních a koncentračních technik.
V ranních praxích pak budete moci vyzkoušet tyto nově nabité zkušenosti ve vaší vlastní praxi s Kačkou Rojkovou - v sobotu při vedené lekci 1. série - jógačikitsa - jógové terapie a v neděli v mysore lekci. Ranní praxe bude obohacena zhruba 30 - 40 minutovými pránajámovými cvičeními, která nám pomáhají zvědomit dechový vzorec a velmi zkvalitňují "nejen" ásanovou praxi. Seminář uzavřeme v neděli asi 30 minutovou vzájemnou tlakovou masáží shiatsu, kterou si vyměníme navzájem ve dvojicích.
Na semináři nám bude vařit vynikající veganská šéfkuchařka Světlana Synáková (Good Karma Gathering).

4. 000,- kč (zahrnuje vše) /early birds 3.800,- (do konce února)

Rezervovat místo si můžeš i na e-mailu rujana@email.cz nebo telefonu 776 550 524.

 
 

Ashtangový kemp

20. 07. 2020 - 26. 07. 2020 | Retreat Centrum Bělá nad Svitavou

dynamická praxe, ashtanga vinyasa, letní prázdninová atmosféra, legrace, tématicky zaměřená odpolední praxe, letní kino

Již tradiční velmi příjemná a oblíbená letní akce, kde se propojí 2 učitelé Kateřina Rojková a Boris Víra Záhumenský, aby vás provedli týdnem plným radosti, praxe a dýchání. Tento týdenní kemp je určen všem zájemcům o dynamickou praxi, jak začátečníkům, tak pokročilým. Budeme se věnovat 1. a 2. sérii ashtanga vinyásy, ale také relaxačním technikám, práci se středem a jemné hathajógové praxi. Je to týden plný prázdninové atmosféry, nechybí letní promítání filmu, posezení u ohně a muzikoterapeutický večer. Je možné jezdit se koupat do přírodního koupaliště, odpočívat, či jen ležet pod jabloní a ponořit se do vlastní praxe. Vřele doporučuji. Je možné navštívit jakkoliv - nejlépe na celý týden, aby se vaše praxe posunula dál a vy si dovolili se dostatečně zrelaxovat, nebo na prodloužený víkend, nebo na víkend, nebo na jakýkoliv den v týdnu. Jste srdečně zváni.

Cena: 9.000,- kč (cena zahrnuje vše)
cena za jeden den bez přespání - 1.200,- , s přespáním 1.500,-

Rezervovat místo si můžeš i na e-mailu rujana@email.cz nebo telefonu 776 550 524.

Více fotografií z minulých workshopů k nahlédnutí ve fotogalerii.

 
 

Hathajóga, vipassana a ostheo-terapie s Patrickem Hoennerem

20. 08. 2020 - 23. 08. 2020 | Retreat centrum Bělá nad Svitavou

změna termínu workshopu s Patrickem Hoennerem

Každý rok pořádám pravidelně workshop Patricka Hoennera, původem Francouze. Jeho workshop je vždy velikou inspirací pro všechny zúčastněné - je vlídné a přátelské nátury, má hluboký sklon k objevování vnitřního světa, smysl pro humor a vřelý vztah k uvědomělému životu v moudrosti a radosti. Letitý praktikant vipassanové meditace. Tento rok budeme na workshopu zaměřovat pozornost na integrální jógový přístup - propojení hatha jógy s meditačním vhledem vipassany a zpěvem manter, které rozeznívají hluboké vnitřní frekvence blaženosti. Každá praxe bude vyživována radostí a uvědoměním. Cílem praxe bude otevřít dveře do naší vnitřní krásné zahrady. Snahou workshopu a Patricka je vyrovnat plynutí vnitřní energie , a to i za pomoci osteo-thajské masáže, uklidňující kombinací tlaku, vibrace a pohybu. Nenechte si ujít tento unikátní workshop kombinující různé složky Hatha jógové praxe a uvolňovacích technik.

4.800,- kč (cena zahrnuje lektorné, ubytování a vynikající stravu)

Rezervovat místo si můžeš i na e-mailu rujana@email.cz nebo telefonu 776 550 524.

Více fotografií z minulých workshopů k nahlédnutí ve fotogalerii.

 
 

Jógový retreat v Chorvatsku

05. 09. 2020 - 12. 09. 2020 | Promajna, Makarská riviéra

ashtanga vinyasa jóga, ajurvédská kuchyně, filozofie jógy, pránájáma, meditace

Tento týdenní jógový retreat je určen k prohloubení vlastní praxe, k sebepoznání. Propojení ideálních podmínek - jako je moře, hory, ásanová praxe, pránájáma a filozofie jógy, výborné a léčivé jídlo - nám má posloužit k vytvoření vnitřní rovnováhy a hojnosti. Je to ideální příležitost k tomu udělat si čas pro sebe, vytvořit si skvělý prostor v nádherných přírodních podmínkách a nabrat sílu pro zimní dny. Ranní a večerní praxe, lenošení u moře, procházky po riviéře, dechová cvičení a práce s pránou na ranní pláží, výtečná léčivá kuchyně od Světlany Synákové v duchu ajurvédy.....co více si přát. Pojeďte s námi na dovolenou do jižního Chorvatska a propojte příjemné s velmi užitečným.

16.000,- kč (cena zahrnuje ubytování v luxusní vile, výborné veganské stravování, lektorné, v ceně není zahrnuta cesta)

Rezervovat místo si můžeš i na e-mailu rujana@email.cz nebo telefonu 776 550 524.

Více fotografií z minulých workshopů k nahlédnutí ve fotogalerii.

 
 

Lví sekvence – Simha Kráma s Borisem Veerou

03. 10. 2020 - 31. 10. 2020 | jógové studio Boskovice www.yogaboskovice.cz

Zveme vás na jógový seminář zaměřený na Lví sekvenci (Lion sequence - Simha Krama), kterou vytvořil Matthew Sweeney. Tato sestava ásan je alternativní a zároveň doplňující sestavou obohacující praxi ashtanga vinyasa jógy. Má několik různých variací, obsahuje terapeutické prvky a balancuje na pomezí yin jógy a dynamické formy praxe. Seminář je rozdělen na 2 části.
1. část je zaměřena na základ sestavy, úvodní pozdravy slunce, pozice ve stoji a na zemi po pozici Lva (simha ásana) a závrečnou sekvenci.
2. část se zaměří na zopakování a upevnění základů z ws 1. Přidáme variace sekvencí podle individuálních potřeb a možností účastníků.

Mezi těmito jednodenním sobotními workshopy bude prostor 4 týdnů - určených na naučení základní sestavy v domácí samostatné praxi - minimálně 2 x týdně.
Harmonogram: 3.10. 9.00 - 12.00 - obědová pauza - 13.00 - 16.00
7.11. 9.00 - 12.00 - obědová pauza - 13.00 - 16.00
Minimálním předpokladem pro tento seminář je základní znalost a praxe 1. série ashtanga vinásy, případně ostatních sérií, nebo alespoň měsíční sekvence - Moon sequence. Seminář není určen úplným začátečníkům. V případě otázek na tento seminář můžete psát na emailovou adresu - omboris@gmail.com.

1.200,-

Rezervovat místo si můžeš i na e-mailu rujana@email.cz nebo telefonu 776 550 524.

Více fotografií z minulých workshopů k nahlédnutí ve fotogalerii.

 
 

Podzimní Ashtanga Therapy víkend

16. 10. 2020 - 18. 10. 2020 | retreat centrum Bělá nad Svitavou

ashtanga vinyasa, fyzioterapeutická jóga, dýchání podle Wima Hofa, relaxace, saunování

Tento podzimní víkendový seminář Vám chce přinést přípravu na zimní období. Začalo období váta, přichází chladnější počasí a my potřebujeme (zvláště v této nelehké situaci) nastartovat imunitní systém a zvýšit odolnost vůči chladu i podzimním onemocněním. Proto jsme pro Vás připravili skvěle laděný víkendový seminář, kde se budeme věnovat nejen jógové praxi a fyzioterapeutickým metodám, jak zlepšit dech i praxi, ale také dýcháním ispirovaným učením Wima Hofa v podání skvělého Martina Vystavěla. Tato metoda je velmi praktická právě pro zimní období, jejím výsledkem je nastartování imunitního systému, alkalizace těla, zlepšení koncentrace, kvality spánku, ale i posunutí hranice fyzického výkonu. K tomu nám bude připravovat Světlana své magické jídlo, které bude taktéž vyladěné do tohoto podzimního období. Pro letošní rok je to zřejmě poslední možnost se zde setkat a strávit čas kvalitně a společně. Program bude nabitý, je možnost se jet vysaunovat do blízkého penzionu, teplo bude a stravovat se budeme uvnitř.

4.000,- kč
povinná nevratná záloha je 1.000,- na č.ú., které najdete v sekci kontakt

Rezervovat místo si můžeš i na e-mailu rujana@email.cz nebo telefonu 776 550 524.

Více fotografií z minulých workshopů k nahlédnutí ve fotogalerii.