Workshopy - archiv 2018

 

Síla Tiché Praxe – yin jógový víkend

04. 05. 2018 - 06. 05. 2018 | Retreatové centrum Bělá nad Svitavou

Patrick Hoenner, Francie

Workshop kombinuje techniky vipassanové meditace vhledu, terapeutických jednoduchých ásan, v nichž setrváváme delší dobu a muzikoterapeutické prvky léčivých vibrací zvukem. Jedinečný workshop.

Vaří Světlana Synáková, Good Karma Catering

Cena: 2 800 Kč /110 Euro
Cena zahrnuje ubytování, 2 x denně veganskou stravu a workshopy.

Rezervovat místo si můžeš i na e-mailu rujana@email.cz nebo telefonu 776 550 524.

Více fotografií z minulých workshopů k nahlédnutí ve fotogalerii.

 
 

Ashtanga jóga a ayurvédské vaření

25. 05. 2018 - 27. 05. 2018 | Retreatové centrum Bělá nad Svitavou

Ásanová praxe, pránájáma, filozofické aspekty jógy a odpolední bloky ayurvédy a přípravy ayurvédské stravy.

Plný víkend, ráno se budeme věnovat vlastní praxi a dýchání. Odpoledne se pak přemístíme do kuchyně, kde nás Světlana zasvětí do tajů ajurvédského vaření a vůbec principů ajurvédy. Nahlédneme i do filozofických souvislostí jógy v našem běžném životě.

Vaří Světlana Synáková, Good Karma Catering

Cena: 3 200 Kč /130 Euro
Cena zahrnuje ubytování, 2x denně veganskou stravu a workshopy.

Rezervovat místo si můžeš i na e-mailu rujana@email.cz nebo telefonu 776 550 524.

 
 

Letní ashtangový kemp

16. 07. 2018 - 22. 07. 2018 | Retratové centrum Bělá nad Svitavou

Vhodný pro všechny, kdo se chtějí věnovat praxi hlouběji.

Letní ashtangový kemp je určen lidem, kteří chtějí zažít trochu opravdové praxe - tj. ranní mysore praxi každý den. Intensita praxe nás posunuje mnohem dál, je to zcela jiná zkušenost než návštěva pravidelných lekcí 1 či 2 krát týdně ve městě. Můžeme jít mnohem hlouběji, pracovat více systematicky a individuálně. Tento rok budou odpolední freestyle dýchánky zaměřené na mnohé aspekty - dýchání, protahování a výměna masáže, hathajóga, volné vinyásy - v hravém stylu. Určitě nás čeká letní táborák, a taky muzikálně-terapeutický večer. Nejlepší dovolená, kterou si dovedete představit v české kotlince.

Vaří Světlana Synáková, Good Karma Catering

Cena: 7 200 Kč /285 Euro
Cena zahrnuje ubytování, 2 x denně veganskou stravu a workshopy.

Rezervovat místo si můžeš i na e-mailu rujana@email.cz nebo telefonu 776 550 524.

Více fotografií z minulých workshopů k nahlédnutí ve fotogalerii.

 
 

Týdenní workshop s jógou a ayurvédským vařením

29. 07. 2018 - 04. 08. 2018 | Statek u Vlachů, Trstěnice

ashtanga vinyasa pro začátečníky, ayurvéda, meditace, autentický život, holistický systém

Na tomto holisticky zaměřeném workshopu můžete prostřednictvím praxe jógy a ajurvédského vaření znovu obnovit rovnováhu svého těla a mysli. Účelem workshopu je otevření cesty ke zdravému a více autentickému životu. Dotknete se svého těla a zbystříte své vnímání hravým a především léčivým způsobem. Každý den workshopu zahájíme ranní meditací s Arturem, po níž budou pokračovat 2 hodiny jógové praxe s Kateřinou, po obědové pauze pak budete pokračovat v zasvěcování do tajů ajurvédy a vaření se Světlanou, jejímž cílem bude příprava společné večeře.
Prostřednictvím ajurvédského vaření, jógové praxe a meditace získáte nástroje, které propojí vaše tělo a ducha, a pomohou vám rozvinout se ve více komplexní osobnost.

Světlana Synáková je profesionální veganská kuchařka. Pracuje v kafé Ponava v Brně a poskytuje cateringový servis - Good Karma Catering na seminářích a workshopech jak v ČR, tak v zahraničí. Světlana se specializuje na exotickou veganskou kuchyni z Asie, Afriky, Evropy a Ruska. Jejím hlavním zájmem je indická kuchyně a uplatňování principů ajurvédského vaření. Tento rok se intenzívně věnovala studiu Ajurvédy v Indii, ve městě Mysore, pod vedením velmi zkušené a známé kuchařky Sandhji Vasudevy, a také v ajurvédské škole Dhátu. Tyto zkušenosti s Vámi bude během workshopu sdílet.
Během workshopu vás provede praktickým i teoretickým užitím ajurvédského vaření. Pod Světlaniným vedením se naučíte správné kombinaci koření a dalších ingrediencí, naučíte se, jak vařit stravu, která je prospěšná vašemu tělu i duši. Objevíte, jakému jídlu se vyhnout a jak eliminovat negativní vlivy některých produktů. Dozvíte se, jaký jste konstituční typ, a jak udržovat harmonii a rovnováhu ve vašem těle. Dostanete také praktické a jednoduché recepty, které vám pomohou pracovat s některými zdravotními problémy - jako je například prochladnutí, neduhy s trávením či kožní problémy. Nezapomínejme, že třemi hlavními principy ajurvédy je stravování, přírodní léčiva a jóga.

Katka Rojková, na letním workshopu vás Kateřina uvede do dynamické praxe ashtanga vinyasy. V sanskrtu je 1. série Ashtanga Vinyásy nazývá Jóga Čikitsa, což v překladu znamená jógová terapie. Prostřednictvím specifického dýchání - udžajjí - zahřejete své tělo a tím zahájíte detoxifikační tělesný proces. Dech je zcela základním principem jógové praxe, takže se budete věnovat různým technikám dechu. Dále se budete věnovat ásanové praxi, především dynamickým pozdravům slunci a technikám, jak tělo při pohybu správně používat. Hlouběji se podíváte na jednotlivé pozice a Katka vám vysvětlí, jak v nich používat vaše tělo. Během tohoto týdne objevíte potenciál svého dechu, pohybu a naučíte se jednoduché techniky soustředění pozornosti, které jsou základem k prohloubení meditace. Tento týden jógy bude zaměřen pro úplné začátečníky.

Artur Glasner je sochař a poradce Psychosyntézy. Jeho životním zájmem je studium dilematu mezi vnitřním a vnějším světem, ve kterém zažíváme Sebe. Arturovy vedené meditace vedou člověka k tomu, aby poslouchal svůj vnitřní prostor a dokázal propojit tělo, pocity, emoce a mysl.
Ranní meditace podpoří proces celého workshopu a pomůže vám integrovat znalosti, které během této doby získáte, v běžném životě.
Místo, kde se tento výjimečný workshop uskuteční, je krásná autentická usedlost, ležicí v maličké malebné vesničce, obklopené kopci, poli a lesy. Je zde ideální prostor, kde můžete být v klidu sami se sebou, nebo si užít společnosti ostatních účastníků.

Vaří Světlana Synáková, Good Karma Catering

360,- Euro/ 9000,- Kč , zahrnuje 5 dní workshopu, 6 nocí
(bydlet můžete ve stanu, jurtě nebo sdíleném pokoji v domě), a stravování od neděle od večeře - 29.7. do soboty rána - 4.8. 2018

Rezervovat místo si můžeš i na e-mailu rujana@email.cz nebo telefonu 776 550 524.

 
 

Podzimní jóga a ayurvéda

07. 09. 2018 - 09. 09. 2018 | Retreatové centrum v Bělé nad Svitavou

dynamická jóga, základy ásanové praxe, ajurvéda teoreticky, praktické vaření podle ajurvédských principů

Základy dynamické jógy, půjdeme do detailů ásanové praxe, osvojení si zjednodušené varianty Primary série. Odpolední teoreticko-praktický seminář úvod do Ajurvédy, trocha teorie a mnoho praxe. Na tomto inspirativním víkendu Vás čeká jemnější praxe, částečně s teoretickými základy, jak dělat pozice terapeuticky. Praxi se budeme věnovat v pátek ve večerním bloku a pak následující rána, zatímco v odpoledních hravých setkáních se dozvíte mnoho informací o velmi praktické a holistické vědě dlouhého a zdravého života - ajurvédě, a vyzkoušíte si na vlastní kůži zajímavé recepty.

3.200,- kč zahrnuje 2 x denně vynikající veganské jídlo, ubytování i lektorné

Rezervovat místo si můžeš i na e-mailu rujana@email.cz nebo telefonu 776 550 524.

Více fotografií z minulých workshopů k nahlédnutí ve fotogalerii.