Workshopy - archiv 2021

 

Ashtanga Therapy a restart imunitního systému metodou Wima Hofa

26. 02. 2021 - 28. 02. 2021 | Retreat - Bělá nad Svitavou

ashtanga vinyása, fyziojóga, terapeutický přístup v dynamické praxi, dechové techniky podle Wima Hofa, ledová koupel, saunování

Tento zimní víkendový seminář Vám chce přinést přípravu na zbytek zimního období a následující celý rok. Nyní probíhá období kapha, chladné počasí je na vrcholu a my potřebujeme (zvláště v této nelehké situaci) nastartovat imunitní systém a zvýšit odolnost vůči chladu i chřipkovým onemocněním. Proto jsme pro Vás připravili skvěle laděný víkendový seminář, kde se budeme věnovat nejen jógové praxi a fyzioterapeutickým metodám, jak zlepšit dech i praxi, ale také dýcháním ispirovaným učením Wima Hofa v podání skvělého Martina Vystavěla. Tato metoda je velmi praktická právě pro zimní období, jejím výsledkem je nastartování imunitního systému, alkalizace těla, zlepšení koncentrace, kvality spánku, ale i posunutí hranice fyzického výkonu. K tomu nám bude připravovat Světlana své magické jídlo, které bude taktéž vyladěné do tohoto podzimního období. Tímto seminářem zahajujeme sezónu Nového roku 2021. Program bude nabitý, je možnost se jet vysaunovat do blízkého penzionu, teplo bude a stravovat se budeme uvnitř.

4.000,- kč
povinná nevratná záloha je 1.000,- na č.ú., které najdete v sekci kontakt

Rezervovat místo si můžeš i na e-mailu rujana@email.cz nebo telefonu 776 550 524.

Více fotografií z minulých workshopů k nahlédnutí ve fotogalerii.

 
 

Jarně-letní detox: jógové očistné techniky, ashtangová praxe a podvečerní yin

21. 05. 2021 - 23. 05. 2021 | Retreat centrum Bělá nad Svitavou

očistné techniky, ashtanga krok za krokem, yinová praxe, detoxikace, relaxace

Víkendový workshop zaměřený na péči o sebe, budeme věnovat pozornost vybraným jednodušším očistným technikám z jógového světa, krok za krokem si vysvětlíme principy ashtangové praxe a specificky mysore stylu, v odpoledních hodinách pak budeme hloubkově relaxovat při yinové meditativní praxi. Večer nás čeká muzikoterapeutický zážitek, který prohloubí stav relaxace. Víkendem vás provedou Katka Rojková a Nikol Pfeiferová.
Připravily jsme pro vás
- 4x 90-ti minutové tématické lekce
- v rámci krátkých ws se naučíme 2 speciální ranní očistné jógové techniky
- ranní pránajama
- skvělá veganská strava připravovaná s láskou
- večerni muzikoterapeutický večírek v Jurtě

4. 200,- kč - cena zahrnuje vše
povinná nevratná záloha je 1.000,- na č.ú., které najdete v sekci kontakt

Rezervovat místo si můžeš i na e-mailu rujana@email.cz nebo telefonu 776 550 524.

Více fotografií z minulých workshopů k nahlédnutí ve fotogalerii.

 
 

Ashtanga Therapy víkend – benefiční workshop pro Nepál

04. 06. 2021 - 06. 06. 2021 | Bělá nad Svitavou

jógová terapie, mysore style praxe, dýchání, relaxační metody

Tento víkendový seminář bude zaměřen na pochopení hlubších souvislostí v naší osobní ásanové praxi. Nejde totiž jen o to, jak praktikujeme ásany, ale i o to, v jakém jsme duševním rozpoložení, zda umíme poslouchat své vlastní tělo, nebo ho spíš trénujeme na výkon, umíme-li respektovat své hranice v praxi nebo je neustále překračujeme. Během odpoledních lekcí v pátek a sobotu se bude Elena Kianičková (fyzioterapeutka a praktikantka dynamické jógy) věnovat detailním principům zdravého držení těla a zdravého pohybu. Ty nám jsou dané, souvisí s biomechanikou, s naším pohybovým vývojem a jsou obecně platné. Pokud je aplikujeme v průběhu ásánové praxe, přinese nám cvičení obrovský užitek: nejenom v kvalitnějším a bezpečnějším provedení pozic společně s prohloubením dechu, ale především v tom, že prožitek a obsažená kvalita se dále přenáší do našich každodenních pohybových stereotypů. Aby se nám to co nejlépe dařilo, budeme společně s cvičením pracovat na oslovení nervového systému a zlepšení propojení mezi „hlavou a tělem“ prostřednictvím vybraných relaxačních a koncentračních technik.
V ranních praxích pak budete moci vyzkoušet tyto nově nabité zkušenosti ve vaší vlastní praxi s Kačkou Rojkovou - v sobotu při vedené lekci 1. série - jógačikitsa - jógové terapie a v neděli v mysore lekci. Ranní praxe bude obohacena zhruba 30 - 40 minutovými pránajámovými cvičeními, která nám pomáhají zvědomit dechový vzorec a velmi zkvalitňují "nejen" ásanovou praxi. Seminář uzavřeme v neděli asi 30 minutovou vzájemnou tlakovou masáží shiatsu, kterou si vyměníme navzájem ve dvojicích.
Na semináři nám bude vařit vynikající veganská šéfkuchařka Světlana Synáková (Good Karma Catering).

4200,-

Rezervovat místo si můžeš i na e-mailu rujana@email.cz nebo telefonu 776 550 524.

Více fotografií z minulých workshopů k nahlédnutí ve fotogalerii.

 
 

Ashtangový kemp

16. 07. 2021 - 25. 07. 2021 | Retreat centrum Bělá nad Svitavou

dynamická praxe, ashtanga vinyasa, letní prázdninová atmosféra, legrace, tématicky zaměřená odpolední praxe, letní kino

Již tradiční velmi příjemná a oblíbená letní akce, kde se propojí 2 učitelé Kateřina Rojková a Boris Víra Záhumenský, aby vás provedli týdnem plným radosti, praxe a dýchání. Tento rok prodlužujeme týdenní akci o další víkend - 16. - 18.7. je otevřen úplným začátečníkům, na tento víkend pak naváže náš klasický týdenní kemp, který je určen všem zájemcům o dynamickou praxi, jak začátečníkům, tak pokročilým. Budeme se věnovat 1. a 2. sérii ashtanga vinyásy, ale také relaxačním technikám, práci se středem a jemné hathajógové praxi. Je to týden plný prázdninové atmosféry, nechybí letní promítání filmu, posezení u ohně a muzikoterapeutický večer. Je možné jezdit se koupat do přírodního koupaliště, odpočívat, či jen ležet pod jabloní a ponořit se do vlastní praxe. Vřele doporučuji. Je možné navštívit jakkoliv - nejlépe na celý týden, aby se vaše praxe posunula dál a vy si dovolili se dostatečně zrelaxovat, nebo na prodloužený víkend, nebo na víkend, nebo na jakýkoliv den v týdnu. Jste srdečně zváni.

Cena na 9 dní: 13.500,- (cena zahrnuje vše)
Cena za týden: 9.000,- kč
cena za jeden den bez přespání - 1.500,- , s přespáním 1.800,-
povinná nevratná záloha je 1.000,- na č.ú., které najdete v sekci kontakt

Rezervovat místo si můžeš i na e-mailu rujana@email.cz nebo telefonu 776 550 524.

Více fotografií z minulých workshopů k nahlédnutí ve fotogalerii.

 
 

Pranavashya kemp

27. 07. 2021 - 01. 08. 2021 | Retreat centrum Bělá nad Svitavou

Rezervovat místo si můžeš i na e-mailu rujana@email.cz nebo telefonu 776 550 524.

 
 

Pranavashya Kemp s Petrem Smilem

25. 08. 2021 - 29. 08. 2021 | Bělá nad Svitavou

jóga, jóga spánu a snění, pránájáma, meditace, vědomí

Náplní 4-denního jógového retreatu bude prohloubení jógové praxe na všech rovinách – tělesné, duševní i duchovní. Zaměříme se kromě cvičení ásan hlavně na jemné techniky rozvíjející vědomí – pránájámu, meditaci, jógu spánku a snění. Podrobné informace najdete zde:
https://www.pranayoga.cz/srpnovy-kemp-jogy-a-meditace-v-bele-nad-svitavou-s-petrem-smilem-25-29-srpna-2021/

Z PROGRAMU

– praxe ásan ​vycházející z Prana Vashya jógy
– pránájáma & meditace ​pro harmonizaci, energetizaci a psychohygienu
– nácvik hlubokých relaxací ​se záměrem prohloubit kontakt se sebou samými
– jóga spánku a snění ​(práce se sny, kultivace bdělosti ve snu atd.)

– možnost individuálních konzultací

PRO KOHO

Pro všechny, kdo se buď už setkali s Prana Vashya jógou anebo zatím ještě ne, ale cvičí v jiné tradici ásanové praxe, která je postavena na dýchání (např. Ashtanga Vinyasa jógy, různé formy Vinyasy atd.). Zvlášť bych retreat doporučil těm, kdo se chtějí od fyzického cvičení ásan posunout blíže a hlouběji k sobě …

Rezervovat místo si můžeš i na e-mailu rujana@email.cz nebo telefonu 776 550 524.

 
 

Chorvatsko – Ashtangová a yinová praxe – Katka R. a Patrick Hoenner

05. 09. 2021 - 12. 09. 2021 | Makarská riviéra, Bratuš

ashtanga jóga, dech, yin jóga, vipassana, meditace, moře, hory

Tento týdenní jógový retreat je určen k prohloubení vlastní praxe, k sebepoznání. Společně s hostem retreatu - Patrickem Hoennerem (Francie), kterého můžete znát z workshopů v ČR (Praha, Brno, Bělá nad Svitavou), se zaměříme na vytvoření harmonického a plného programu, který pro Vás bude velmi přínosný po různých stránkách. Propojení ideálních podmínek - jako je moře, hory, ásanová praxe, yinová praxe, pránájáma a meditační techniky vipassany, výborné a léčivé jídlo - nám má posloužit k vytvoření vnitřní rovnováhy a hojnosti. Je to ideální příležitost k tomu udělat si čas pro sebe, vytvořit si skvělý prostor v nádherných přírodních podmínkách a nabrat sílu pro zimní dny. Ranní ashtangovou praxi (s Kateřinou Rojkovou) a večerní yinovou praxi ( s Patrickem Hoennerem) propojíme s terapeutickými metodami a meditačními technikami vipassany, dále vás čeká lenošení u moře, procházky po riviéře, dechová cvičení a práce s pránou ráno na pláži, thajská terapeutická masáž, výtečná léčivá kuchyně od Světlany Synákové v duchu ajurvédy.....co více si přát. Pojeďte s námi na dovolenou do jižního Chorvatska a propojte příjemné s velmi užitečným.

16.000,- kč ( cena zahrnuje stravování, ubytování, lektorné, pojišťění i v případě storna, prostě vše kromě cesty)
28.900,- kč (zvýhodněná cena za oba 2 týdny zahrnuje stravovaní, ubytování, lektorné, pojištění v případě storna, cestu si hradí každý účastník zvlášť)

Rezervovat místo si můžeš i na e-mailu rujana@email.cz nebo telefonu 776 550 524.

Více fotografií z minulých workshopů k nahlédnutí ve fotogalerii.

 
 

Chorvatsko – Ashtanga Therapy týden u moře – Kačka a Elena

12. 09. 2021 - 19. 09. 2021 | Makarská riviéra - Bratuš

ashtanga jóga, dech, fyziojóga, jóganidra, relaxace, meditace, plavání, moře, procházky

Tento týdenní jógový retreat je určen k prohloubení vlastní praxe, k sebepoznání. Propojení ideálních podmínek - jako je moře, hory, ásanová praxe, fyzioterapeutické lekce, pránájáma a filozofie jógy, výborné a léčivé jídlo - nám má posloužit k vytvoření vnitřní rovnováhy a hojnosti. Je to ideální příležitost k tomu udělat si čas pro sebe, vytvořit si skvělý prostor v nádherných přírodních podmínkách a nabrat sílu pro zimní dny. Ranní a večerní praxe, lenošení u moře, procházky po riviéře, dechová cvičení a práce s pránou na ranní pláží, tématicky zaměřené fyziterapeutické lekce s Elenou Kianičkovou, výtečná léčivá kuchyně od Světlany Synákové v duchu ajurvédy.....co více si přát. Pojeďte s námi na dovolenou do jižního Chorvatska a propojte příjemné s velmi užitečným.

16.000,- kč (cena zahrnuje vše - letos i kvalitní pojišťění v případě storna - kromě cesty)
28.900,- kč - zvýhodněná cena pro účastníky na celé 2 týdny

Rezervovat místo si můžeš i na e-mailu rujana@email.cz nebo telefonu 776 550 524.

Více fotografií z minulých workshopů k nahlédnutí ve fotogalerii.

 
 

Jóga a ajurvéda – cesta k vyrovnanému a zdravému životu

15. 10. 2021 - 17. 10. 2021 | Retreat centrum Bělá nad Svitavou

jóga, ajurvéda, relaxace, meditace, putování naučnou stezkou

Tématem tohoto víkendového semináře je životní rovnováha, cesta k vitalitě a kvalitě života. Víkend je zaměřený na fyzickou praxi ásan a dechových technik, a na mentální rovině k rozvíjení pozornosti a koncentrace, je však také doplněn podstatným prvkem zdravého a léčivého životního stylu - tj. znalostmi ajurvédy, která je považována za bránu ke šťastnému a vyrovnanému životu. Tento víkend je laděný tak, abychom v sobě rozvinuli kvality života, které se nám nabízejí a jsou přirozené. Volné odpoledne strávíme venku na naučné svitavské stezce v objevování zajímavostí v okolí. Víkendem vás provedou: Kateřina Rojková, která se s vámi bude dělit o znalosti z oblasti světa jógy, a Světlana Synáková, která otevře pokličku ajurvédských znalostí - ne však v praktické rovině vaření, nýbrž v rovině porozumění principům ajurvédské alchymie života. Srdečně se na vás těšíme. Po celý víkend bude zajištěna ajurvédská strava právě z ruky Světlany Synákové. Celý projekt je zaštítěný ekologických architektem Michalem Hendrychem, se kterým chystáme sérii velmi zajímavých ekologicko-jógových workshopů - spojených se sázením ovocných stromů - v blízké budoucnosti https://www.theway.cz/akce/cesta-jogy-mezi-stromy/

4.000,- kč - tato cena zahrnuje vše - lektorné, veganské stravování, ubytování
povinná záloha je 1.000,- na č.ú., které najdete v sekci kontakt - v případě nekonání akce vám tato záloha bude vrácena

Rezervovat místo si můžeš i na e-mailu rujana@email.cz nebo telefonu 776 550 524.

Více fotografií z minulých workshopů k nahlédnutí ve fotogalerii.

 
 

Simha kráma – Lví sekvence s Borisem Vírou

05. 11. 2021 - 07. 11. 2021 | retreatové centrum Bělá nad Svitavou

dynamická praxe jógové sekvence inspirované australským učitelem Matthew Sweeney, skvělá kombinace ásan, vhodné pro všechny

Lví sekvence Lion sequence Simha krama

Pozývame vás na jógový seminár zameraný na Leviu sekvenciu ( Lion Sequence - Simha Krama ) ktorú pôvodne vytvoril Matthew Sweeney. Táto zostava ásán je alternatívnou a zároveň doplňujúcou zostavou obohacujúcou prax astanga vinyasa jógy. Má niekoľko variácií, obsahuje terapeutické prvky a balancuje na pomedzí jin jógy a dynamickej formy cvičenia.

Tento seminár je určený pre tých, ktorí sa chcú naučiť túto zostavu pre svoju samostatnú prax. Je aj pre tých, ktorí sa zúčastnili minuloročného workshopu v Boskovicích, ako aj pre tých, ktorí sa s “Levom” budú zoznamovať od základov. Najprv sa zameriame na základnú časť zostavy a postupne prejdeme na rozšírené možnosti podľa potrieb zúčastnených.

Program:

začiatok - piatok 5.11. - 18:00 vedená skrátená zostava

po večeri - rozhovory o cvičení so spoločnou meditáciou

sobota 6.11. - 7:30 - cvičenie - vedená lekcia - základ zostavy
10:00 - smoothie
10:30 - 12:30 - opakovanie a dolaďovanie základov zostavy
12:30 - obed a osobné voľno
15:00 - poobedný blok zameraný na pokračovanie podľa
individuálnych potrieb účastníkov
18:00 - večera
po večeri - rozhovory o cvičení so spoločnou meditáciou

nedeľa 7.11. - 7:30 - cvičenie - vedená lekcia alebo samostatná prax
10:00 - smoothie
12:00 - obed, záver a rozlúčenie

4.200,- kč
nevratná záloha 1.000 ,- kč
v ceně - lektorné, ubytování, vynikající veganská strava

Rezervovat místo si můžeš i na e-mailu rujana@email.cz nebo telefonu 776 550 524.

Více fotografií z minulých workshopů k nahlédnutí ve fotogalerii.