Retreatové centrum
Bělá nad Svitavou

Meditační centrum osobního rozvoje je umístěno na vyvýšeném místě v malé vísce Bělá nad Svitavou.

Poloha

Statek leží na kopci, což dodává opravdu krásnou ptačí
perspektivu s rozhledy do údolí, v krásné přírodě okolí hradu
Svojanova. Je zde skvělý prostor ke zklidnění, zpomalení, pro praxi jógy,
meditaci, ale i pro jiné aktivity spojené s vlastním osobnostním rozvojem.

                
 

Ubytování

K dispozici je příjemná jogashala pro 14 lidí, 2 sprchové kouty a 2 toalety, malá kuchyňka s lednicí a elektrickým vařičem. V kuchyňce nahoře si můžete průběžně vařit čajíky, či připravit něco malého na zub. Půdní prostory jsou pěkně zrekonstruované a v otevřeném prostoru půdy se vyspí pohodlně 14–20 lidí. Prostory nemají soukromé pokoje, naší filozofií je jednoduchost a sdílení, podobně jako v indických dharamsalách (ubytovnách pro poutníky), kde se prostor sdílí společně, komunitně. Je zde pouze samostatný pokoj pro vyučující či hostující lektory. Pro spaní jsou k dispozici pohodlné matrace, polštářky i deky (vlastní spacák je však výhodou).

      
 

Jurta

Máme k dispozici také venkovní kruhový prostor – jurtu. Odpolední lekce v tomto prostoru jsou naprosto fantastické. Jurtu lze využít i na spaní, pokud má někdo rád své soukromí a nevadí mu venkovní prostory. Podlaha jurty je vyvýšená a dřevěná. Na prostorné zahradě si zájemci mohou postavit stan, pokud chtějí své soukromí.

         
 

Jídlo

V průběhu retreatů zde máme k dispozici veganskou kuchařku, která se stará o vynikající obědy a večeře. (Good Karma Catering)

      
 

Ostatní

Dole ve vesnici – cca 500 m – je typický vesnický obchůdek s potravinami. Nejbližší velká města jsou Polička (15 km), Svitavy (17 km) a Letovice (14 km). V blízkosti je křetínská přehrada, hrad Svojanov. Při workshopech a retreatech je možné objednat saunu či bazén v blízkém penzionu. na workshopech bývá k dispozici také fyzioterapeutka a masérka.

 

Jak se k nám dostat

přesná adresa: Bělá nad Svitavou 11

Autem:

Z Brna směr Svitavy, cca 52 km, v obci Brněnec-Moravská Chrastová se odbočí směr Polička, u obecního úřadu odbočka vpravo dolů, kde je malé parkoviště, auto je možné nechat zaparkované zde. Cesta nahoru je krkolomná.

Z Prahy – asi jednodušší je dálnice horní tj, směr Pardubice, Česká Třebová, Svitavy, Brněnec, Bělá nad Svitavou. cca 260 km.

 

Vlakem:

zastávka Březová nad Svitavou, při účastech na workshopech zde lidi vyzvedáváme – je to 3–4 km, je možné také dojít pěšky lesem – romantická procházka.