ashtanga vinyasa jóga

Jedná se o metodu, která kombinuje sled přesně cvičených sérií ásan s dynamickým přecházením – vinyásami – mezi jednotlivými pozicemi, a používá vědomý, klidný a hluboký způsob dýchání – technika Udžadžají. Při praxi se učíme synchronizovat pohyb s hlubokým dechem. Více o ashtanga vinyasa józe

Aktuální rozvrh

pondělí  18.00–19.30
Bělá nad Svitavou
Hathajóga
úterý  18.30 - 19.45
Yoga Lokah
Hathajóga
středa7.00 - 9.00
Yoga Lokah
Volná vinyása
 17.30 - 18.45
Yoga Lokah
Lekce pro začátečníky a mírně pokročilé
čtvrtek7.00 - 9.00
Yoga Lokah
Mysore lekce
 18.30 - 19.45
Yoga Boskovice
Lekce pro začátečníky a mírně pokročilé

Ceník

250 KčHatha jóga (v délce trvání 75 minut)
250 KčYin jóga (v délce trvání 75 minut)
300 KčMysore lekce (v délce trvání 120 minut)
400 KčDrop-in lekce (v délce trvání 120 minut)
1200 KčIndividuální lekce, ošetření shiatsu (75–90 minut)

Místa, kde učím

 

Která lekce je vhodná?

Lekce pro začátečníky a mírně pokročilé – lekce je určena všem, kdo se chtějí dozvědět úplné základy praxe, potřebují více teoretického vysvětlení k jednotlivým pozicím - jak je dělat správně, jak dýchat, jak používat dno pánevní, jak pracovat se středem apod. Většinou jsou tyto lekce formou uzavřeného kurzu - min. 8 lekcí. Vřele doporučuji projít si na počátku praxe tímto kurzem, a pak přejít na mysore lekce.

Mysore lekce – jsou určeny těm, kdo to myslí s praxí alespoň trochu vážně. Jsou to lekce nevedené, tj. každý praktikuje dle svého dechu a je instruován podle svých individuálních předpokladů. Takto se právě ashtanga vinyasa praktikuje na celém světě. Tato lekce není vhodná pro úplné začátečníky. Doporučuji projít si online kurz určený pro začínající, kde jsou vysvětleny všechny základy, nebo se mnou absolvovat alespoň 2 individuální lekce, a pak se přidat ke skupině. Znalost alespoň části série je nutností. Nejvíce doporučené lekce!!!

Hathajóga – lekce klasické jógy jsou vhodnou formou praxe pro každého bez omezení. Narozdíl od dynamických praxí je lekce v pomalejším rytmu, je dostupná všem věkovým kategoriím, ale i lidem s případnými zdravotními problémy či tělesnými omezeními. Terapeutický přístup.

Volná vinyása - lekce je experimentální, lze ji nazvat laboratoř. Je vhodná pro mírně pokročilé. Zabavíme se tématickými krátkými lekcemi, které budou zaměřeny na různé partie těla - zaklánění, otvírání kyčlí, posílení ramen a středu, inverzní pozice. Základem je stále dynamická praxe ashtanga vinyásy.

Yin jóga Všichni jsou na této prima lekci vítanými hosty. Yin jóga působí v našem těle velmi hluboko - na nejhlubší svalové úrovni, a na fasciálním systému, který drží celé tělo pohromadě. Většinou sedové ásany či pozice vleže, ve kterých jsme delší dobu. Praxe dlouhých výdrží zvyšuje mobilitu a flexibilitu těla. Rozvíjíme také meditativní přístup všímavosti a uvědomění. Vhodná pro všechny i začátečníky.

Online lekce Yin

Online Ashtanga Intro