Workshopy - archiv 2023

 

Hathajóga, dech a osteopatická thai masáž – terapeutický víkend s Patrickem Hoennerem – Francie

26. 05. 2023 - 28. 05. 2023 | retreatové centrum Bělá nad Svitavou

Rozvaha v hathajógové praxi, jednoduché i náročnější varianty ásan, dechová cvičení, doprovod harmonia k lekcím, meditace, sobotní odpoledne workshop osteothai masáže, legrace i příběhy

Už jsi se potkal/a s francouzským lektorem Patrickem Hoennerem? Pokud ne, pak velmi vřele doporučuji tento terapeutický víkend, který bude pohlazením po duši. Skvělý Patrick vás provede víkendem s dynamičtější hathajógovou praxí, dechovými a meditačními technikami a bude doplněn o praxi thajské osteopatické masáže. Patrick Hoener je lektor hatha jógy, yin jógy, ale především úžasný terapeut wuo-thai, osteopatické thajské masáže s letitými zkušenostmi. Patří do úzkého okruhu lidí, se kterými moc ráda spolupracuji. Patrika vnímám jako skvělého lektora díky jeho zvídavosti, laskavosti a milujícímu přístupu k lidem a radosti ze sdílení svých zkušeností a praxe. Lekce zpestří vyprávěním humorných i moudrých příběhů, ale také doprovodnou hrou na harmonium. Nenechte si ujít tuto příležitost, jelikož Patrick k nám nejezdí pravidelně každý rok.

4.800,- kč ( v ceně je zahrnuto lektorné, ubytování a vynikající veganská strava

Rezervovat místo si můžeš i na e-mailu rujana@email.cz nebo telefonu 776 550 524.

Více fotografií z minulých workshopů k nahlédnutí ve fotogalerii.

 
 

Ashtanga Therapy víkend – Katka a Elena

01. 06. 2023 - 04. 06. 2023 | retreat centrum Bělá nad Svitavou

ashtanga vinjása, fyzio-jóga, vedené relaxace, uvědomělá práce s dechem i tělem, vnímání hrou, muzikoterapeutické momentky

Tento víkendový seminář bude zaměřen na pochopení hlubších souvislostí v naší osobní ásanové praxi. Nejde totiž jen o to, jak praktikujeme ásany, ale i o to, v jakém jsme duševním rozpoložení, zda umíme poslouchat své vlastní tělo, nebo ho spíš trénujeme na výkon, umíme-li respektovat své hranice v praxi nebo je neustále překračujeme. Během odpoledních lekcí ve čtvrtek, pátek a sobotu se bude Elena Kianičková (fyzioterapeutka a praktikantka dynamické jógy) věnovat detailním principům zdravého držení těla a zdravého pohybu. Ty nám jsou dané, souvisí s biomechanikou, s naším pohybovým vývojem a jsou obecně platné. Pokud je aplikujeme v průběhu ásánové praxe, přinese nám cvičení obrovský užitek: nejenom v kvalitnějším a bezpečnějším provedení pozic společně s prohloubením dechu, ale především v tom, že prožitek a obsažená kvalita se dále přenáší do našich každodenních pohybových stereotypů. Aby se nám to co nejlépe dařilo, budeme společně s cvičením pracovat na oslovení nervového systému a zlepšení propojení mezi „hlavou a tělem“ prostřednictvím vybraných relaxačních a koncentračních technik.

6.500,- kč (v ceně je zahrnuto vše - ubytování, lektorné, strava veganská a boží

Rezervovat místo si můžeš i na e-mailu rujana@email.cz nebo telefonu 776 550 524.

Více fotografií z minulých workshopů k nahlédnutí ve fotogalerii.

 
 

Unikátní workshop – Ashtanga Intensive with Vijay Kumar – Indie – připravujeme

28. 06. 2023 - 02. 07. 2023 | retreat centre Bělá nad Svitavou

aštanga vinjása, filozofie, pránajáma, mysore lekce

Tento intenzívní retreat je speciální událostí sezóny 2023. Je určen pouze pravidelným praktikujícím, není příliš vhodný pro začátečníky ani mírně pokročilé. Retreat bude zahájen ve středu 28.6. skvělým veganským oběděm ve 14.00 h a večerní otevírací lekcí s Vijayem Kumarem, a bude slavnostně ukončen v dopoledních hodinách v sobotu 1.7. (neděle je úplněk). Náplní retreatu budou intenzívní ranní Mysore lekce a odpolední program bude zaměřen na různé aspekty jógové sádhany - pránajáma, filozofické aspekty ashtanga jógy, inverzní pozice apod. Přesný program retreatu se dozvíte brzy. Počet účastníků je velmi omezen a pro velký zájem budou upřednostněni mí studenti a studenti Vijaye Kumara. Celý retreat bude probíhat v angličtině.

9.000,- kč ( v ceně vše zahrnuto)
380,- euro

Rezervovat místo si můžeš i na e-mailu rujana@email.cz nebo telefonu 776 550 524.

 
 

Ashtangový kemp – Katka a Boris

16. 07. 2023 - 23. 07. 2023 | retreat centrum Bělá nad Svitavou

letní veselá a odlehčená akce, dýchání a meditace, praxe ashtanga vinjásy, dílčí odpolední workshopy, promítání, gongová lázeň, kakaová ceremonie i taneční odpoledne, odbourávání traumatu prostřednictvím terapeutických tanečních technik, ale také lenošení a koupání

Již tradiční velmi příjemná a oblíbená letní akce, kde se propojí 2 učitelé Kateřina Rojková a Boris Víra Záhumenský, aby vás provedli týdnem plným radosti, praxe a dýchání. Budeme se věnovat 1. a 2. sérii ashtanga vinyásy, ale také relaxačním technikám, práci se středem a jemné hathajógové praxi. Tento rok bude tématicky zaměřen na práci s traumatem. Traumata různého charakteru se ukládají v našem těle, aniž bychom o nich měli povědomí a vyplouvají napovrch při aktivaci spouštěcích mechanismů. Ovlivňují nás na velmi hluboké rovině, kdy nečekaně vyplují ven z našeho podvědomí. Proto po týdenní práci zakončíme v sobotu speciálním programem s taneční lektorkou Míšou a autentickým pohybem, který uvolňuje nevědomé otisky v těle a ty pak vyplují na povrch. Celý tento krásný program bude odpoledne završen kakaovou ceremonií. Kakao je nápoj bohů, léčivá záležitost, která otevírá srdce a pomáhá zpracovávat právě tato témata. Je to týden plný prázdninové atmosféry, nechybí letní promítání filmu, posezení u ohně a muzikoterapeutický večer. Je možné jezdit se koupat do přírodního koupaliště, odpočívat, či jen ležet pod jabloní a ponořit se do vlastní praxe. Vřele doporučuji. Je možné navštívit jakkoliv - nejlépe na celý týden, aby se vaše praxe posunula dál a vy si dovolili se dostatečně zrelaxovat, nebo na prodloužený víkend, nebo na víkend, nebo na jakýkoliv den v týdnu. Jste srdečně zváni.

14.000,- kč (v ceně zahrnuto vše - lektorné, ubytování i výborná vegan strava)
možnost i kratšího pobytu než celý týden - za 1 jeden účasti cena 2.200,- kč i s přespáním, upřednostňuji účastníky celého týdne

Rezervovat místo si můžeš i na e-mailu rujana@email.cz nebo telefonu 776 550 524.

Více fotografií z minulých workshopů k nahlédnutí ve fotogalerii.

 
 

Jižní Chorvatsko – retreat pro začátečníky

09. 09. 2023 - 16. 09. 2023 | Bratuš, Dalmácie

Tento týdenní jógový retreat je určen k tomu, abyste pochopili základy dynamické praxe aštanga vinjásy ( s Katkou Rockovou a především fungování svého těla prostřednictvím fyzioterapeutických principů ( s Elenou Kianičkovou) , jeho účelem je cesta k sebepoznání. Propojení ideálních podmínek - jako je moře, hory, ásanová praxe, fyzioterapeutické lekce, pránájáma a filozofie jógy, výborné a léčivé jídlo - nám má posloužit k vytvoření vnitřní rovnováhy a hojnosti. Je to ideální příležitost k tomu udělat si čas pro sebe, vytvořit si skvělý prostor v nádherných přírodních podmínkách a nabrat sílu pro zimní dny. Ranní a večerní praxe, lenošení u moře, procházky po riviéře, dechová cvičení a práce s pránou na ranní pláži a uvedení do dynamické praxe aštanga vinjásy s Katkou Rojkovou, tématicky zaměřené fyziterapeutické lekce s Elenou Kianičkovou, výtečná léčivá kuchyně od Světlany Synákové v duchu ajurvédy.....co více si přát. Pojeďte s námi na dovolenou do jižního Chorvatska a propojte příjemné s velmi užitečným.

19.500,-

Rezervovat místo si můžeš i na e-mailu rujana@email.cz nebo telefonu 776 550 524.

Více fotografií z minulých workshopů k nahlédnutí ve fotogalerii.

 
 

Jižní Chorvatsko – advanced retreat pro aštangové praktikující

16. 09. 2023 - 23. 09. 2023 | Bratuš, Dalmácie

Tento týdenní jógový retreat je určen k prohloubení vlastní praxe, k sebepoznání. Týden je určen pro pravidelné praktikující dynamické praxe aštanga vinjásy, není vhodný pro začátečníky. Povede nás postupně ranními mysore lekcemi (Katka Rojková) a odpoledními bloky zaměřenými na posílení středu, práci s páteří a Jemnějšími lekcemi, které podpoří praxi 2. série (Danka Skye Bednářová). Propojení ideálních podmínek - jako je moře, hory, ásanová praxe, pránájáma a filozofie jógy, výborné a léčivé jídlo - nám má posloužit k vytvoření vnitřní rovnováhy a hojnosti. Je to ideální příležitost k tomu udělat si čas pro sebe, vytvořit si skvělý prostor v nádherných přírodních podmínkách a nabrat sílu pro zimní dny. Ranní a večerní praxe, lenošení u moře, procházky po riviéře, dechová cvičení a práce s pránou na ranní pláží, výtečná léčivá kuchyně od Světlany Synákové v duchu ajurvédy.....co více si přát. Pojeďte s námi na dovolenou do jižního Chorvatska a propojte příjemné s velmi užitečným.

19.500,-

Rezervovat místo si můžeš i na e-mailu rujana@email.cz nebo telefonu 776 550 524.

Více fotografií z minulých workshopů k nahlédnutí ve fotogalerii.