Workshopy - archiv 2022

 

Jarní detox – lví sekvence a šankha prakšálana- Boris a Katka

27. 05. 2022 - 29. 05. 2022 | retreatové centrum Bělá nad Svitavou

Relaxačně-očistný víkend na konci května je určen všem, kteří chtějí restartovat svůj organismus po zimním období. Budeme se věnovat dýchání, jemné praxi a jógovým technikám očisty těla. V pátek a sobotu se budeme s Borisem Vírou věnovat jemné praxi Lví sekvence, která je zaměřena na fyzickou práci v oblastech ramen, lopatek, páteře a kyčlí. Tato sestava je alternativou a zároveň doplňující praxí pro dynamickou ashtanga vinjásu. Má několik variant, obsahuje terapeutické prvky a balancuje na pomezí jin jógy a dynamické formy praxe. Praxe je vhodná pro všechny - ty, kteří ještě lví sekvenci neznají, ale i pro ty, kteří již absolvovali některé workshopy s Borisem dříve a rádi by si zopakovali detaily.

V neděli pak společně pročistíme tělo jógickou technikou zvanou šankha prakšálana. Tato očista je velmi vhodná v jarním a podzimním období a zcela pročistí trávicí trakt. Po očistě a ajurvédském obědě, vhodném právě při této očistě, zrelaxujeme tělo jemnou jinovou praxí a technikou jógového spánku - jóganidrou. Terapeutický víkend.

4.500,- kč
cena zahrnuje lektorné, veganskou stravu, ubytování

Rezervovat místo si můžeš i na e-mailu rujana@email.cz nebo telefonu 776 550 524.

 
 

Ashtanga Therapy – prodloužený víkend

02. 06. 2022 - 05. 06. 2022 | Bělá nad Svitavou

ashtangová praxe, fyziojóga, dýchání, relaxace

Tento víkendový seminář bude zaměřen na pochopení hlubších souvislostí v naší osobní ásanové praxi. Nejde totiž jen o to, jak praktikujeme ásany, ale i o to, v jakém jsme duševním rozpoložení, zda umíme poslouchat své vlastní tělo, nebo ho spíš trénujeme na výkon, umíme-li respektovat své hranice v praxi nebo je neustále překračujeme. Během odpoledních lekcí ve čtvrtek, pátek a sobotu se bude Elena Kianičková (fyzioterapeutka a praktikantka dynamické jógy) věnovat detailním principům zdravého držení těla a zdravého pohybu. Ty nám jsou dané, souvisí s biomechanikou, s naším pohybovým vývojem a jsou obecně platné. Pokud je aplikujeme v průběhu ásánové praxe, přinese nám cvičení obrovský užitek: nejenom v kvalitnějším a bezpečnějším provedení pozic společně s prohloubením dechu, ale především v tom, že prožitek a obsažená kvalita se dále přenáší do našich každodenních pohybových stereotypů. Aby se nám to co nejlépe dařilo, budeme společně s cvičením pracovat na oslovení nervového systému a zlepšení propojení mezi „hlavou a tělem“ prostřednictvím vybraných relaxačních a koncentračních technik.
V ranních praxích pak budete moci vyzkoušet tyto nově nabité zkušenosti ve své praxi s Kačkou Rojkovou při vedených zjednodušených lekcích inspirovaných ashtanga vinjásou (1. série - jógačikitsa - jógové terapie). Ranní praxe bude obohacena zhruba 30 minutovými pránajámovými cvičeními, která nám pomáhají zvědomit dechový vzorec a velmi zkvalitňují "nejen" ásanovou praxi. Seminář uzavřeme v neděli asi 30 minutovou vzájemnou tlakovou masáží shiatsu, kterou si vyměníme navzájem ve dvojicích.
Na semináři nám bude vařit vynikající veganská šéfkuchařka Světlana Synáková (Good Karma Catering).

5.800,- zahrnuje lektorné, ubytování a vynikající veganskou stravu 2 x denně
nevratná záloha 1.000,- kč na č.ú.číslo účtu: 1940963143/0800
IBAN CZ270800 0000 0019 4096 3143

Rezervovat místo si můžeš i na e-mailu rujana@email.cz nebo telefonu 776 550 524.

Více fotografií z minulých workshopů k nahlédnutí ve fotogalerii.

 
 

Ashtangový kemp

17. 07. 2022 - 24. 07. 2022 | Bělá nad Svitavou

Již tradiční velmi příjemná a oblíbená letní akce, kde se propojí 2 učitelé Kateřina Rojková a Boris Víra Záhumenský, aby vás provedli týdnem plným radosti, praxe a dýchání. Budeme se věnovat 1. a 2. sérii ashtanga vinyásy, ale také relaxačním technikám, práci se středem a jemné hathajógové praxi. Je to týden plný prázdninové atmosféry, nechybí letní promítání filmu, posezení u ohně a muzikoterapeutický večer. Je možné jezdit se koupat do přírodního koupaliště, odpočívat, či jen ležet pod jabloní a ponořit se do vlastní praxe. Vřele doporučuji. Je možné navštívit jakkoliv - nejlépe na celý týden, aby se vaše praxe posunula dál a vy si dovolili se dostatečně zrelaxovat, nebo na prodloužený víkend, nebo na víkend, nebo na jakýkoliv den v týdnu. Jste srdečně zváni.

Cena za celý týden: 12.800,- kč
cena za jeden den bez přespání - 1.600,- , s přespáním 2.000,-
povinná nevratná záloha je 1.000,- na č.ú. 1940963143/0800

Rezervovat místo si můžeš i na e-mailu rujana@email.cz nebo telefonu 776 550 524.

Více fotografií z minulých workshopů k nahlédnutí ve fotogalerii.

 
 

Pranavashya kemp s vědomým sněním – Petr Smil

27. 07. 2022 - 31. 07. 2022 | Bělá nad Svitavou

informace budou uvedeny brzy
https://www.pranayoga.cz

Rezervovat místo si můžeš i na e-mailu rujana@email.cz nebo telefonu 776 550 524.

 
 

Jógový retreat v jižním Chorvatsku – Katka a Patrick

03. 09. 2022 - 10. 09. 2022 | Makarská riviéra

Tento týdenní jógový retreat je určen k prohloubení vlastní praxe, k sebepoznání. Společně s hostem retreatu - Patrickem Hoennerem (Francie), kterého můžete znát z workshopů v ČR (Praha, Brno, Bělá nad Svitavou), se zaměříme na vytvoření harmonického a plného programu, který pro Vás bude velmi přínosný po různých stránkách. Propojení ideálních podmínek - jako je moře, hory, ásanová praxe, yinová praxe, pránájáma a meditační techniky vipassany, výborné a léčivé jídlo - nám má posloužit k vytvoření vnitřní rovnováhy a hojnosti. Je to ideální příležitost k tomu udělat si čas pro sebe, vytvořit si skvělý prostor v nádherných přírodních podmínkách a nabrat sílu pro zimní dny. Ranní ashtangovou praxi (s Kateřinou Rojkovou) a večerní yinovou praxi ( s Patrickem Hoennerem) propojíme s terapeutickými metodami a meditačními technikami vipassany, dále vás čeká lenošení u moře, procházky po riviéře, dechová cvičení a práce s pránou ráno na pláži, thajská terapeutická masáž, výtečná léčivá kuchyně od Světlany Synákové v duchu ajurvédy.....co více si přát. Pojeďte s námi na dovolenou do jižního Chorvatska a propojte příjemné s velmi užitečným.

předběžná cena 17.500,-
Cena zahrnuje: ubytování v apartmánech u moře (30 m), veganská luxusní strava, lektorné: pránajáma, 2x denně praxe, pojištění Covid. Není zahrnuta cesta.

Rezervovat místo si můžeš i na e-mailu rujana@email.cz nebo telefonu 776 550 524.

Více fotografií z minulých workshopů k nahlédnutí ve fotogalerii.

 
 

Chorvatsko – Ashtanga Therapy týden u moře – Kačka a Elena

10. 09. 2022 - 17. 09. 2022 | Makarská riviéra

Tento týdenní jógový retreat je určen k prohloubení vlastní praxe, k sebepoznání. Propojení ideálních podmínek - jako je moře, hory, ásanová praxe, fyzioterapeutické lekce, pránájáma a filozofie jógy, výborné a léčivé jídlo - nám má posloužit k vytvoření vnitřní rovnováhy a hojnosti. Je to ideální příležitost k tomu udělat si čas pro sebe, vytvořit si skvělý prostor v nádherných přírodních podmínkách a nabrat sílu pro zimní dny. Ranní a večerní praxe, lenošení u moře, procházky po riviéře, dechová cvičení a práce s pránou na ranní pláží, tématicky zaměřené fyziterapeutické lekce s Elenou Kianičkovou, výtečná léčivá kuchyně od Světlany Synákové v duchu ajurvédy.....co více si přát. Pojeďte s námi na dovolenou do jižního Chorvatska a propojte příjemné s velmi užitečným.

Cena 17.500,-
Cena zahrnuje: ubytování v apartmánech u moře (30 m), veganská luxusní strava, lektorné: pránajáma, 2x denně praxe, pojištění Covid. Není zahrnuta cesta.

Rezervovat místo si můžeš i na e-mailu rujana@email.cz nebo telefonu 776 550 524.

Více fotografií z minulých workshopů k nahlédnutí ve fotogalerii.