Týdenní workshop s jógou a ayurvédským vařením

29. 07. 2018 - 04. 08. 2018 | Statek u Vlachů, Trstěnice

ashtanga vinyasa pro začátečníky, ayurvéda, meditace, autentický život, holistický systém

Na tomto holisticky zaměřeném workshopu můžete prostřednictvím praxe jógy a ajurvédského vaření znovu obnovit rovnováhu svého těla a mysli. Účelem workshopu je otevření cesty ke zdravému a více autentickému životu. Dotknete se svého těla a zbystříte své vnímání hravým a především léčivým způsobem. Každý den workshopu zahájíme ranní meditací s Arturem, po níž budou pokračovat 2 hodiny jógové praxe s Kateřinou, po obědové pauze pak budete pokračovat v zasvěcování do tajů ajurvédy a vaření se Světlanou, jejímž cílem bude příprava společné večeře.
Prostřednictvím ajurvédského vaření, jógové praxe a meditace získáte nástroje, které propojí vaše tělo a ducha, a pomohou vám rozvinout se ve více komplexní osobnost.

Světlana Synáková je profesionální veganská kuchařka. Pracuje v kafé Ponava v Brně a poskytuje cateringový servis - Good Karma Catering na seminářích a workshopech jak v ČR, tak v zahraničí. Světlana se specializuje na exotickou veganskou kuchyni z Asie, Afriky, Evropy a Ruska. Jejím hlavním zájmem je indická kuchyně a uplatňování principů ajurvédského vaření. Tento rok se intenzívně věnovala studiu Ajurvédy v Indii, ve městě Mysore, pod vedením velmi zkušené a známé kuchařky Sandhji Vasudevy, a také v ajurvédské škole Dhátu. Tyto zkušenosti s Vámi bude během workshopu sdílet.
Během workshopu vás provede praktickým i teoretickým užitím ajurvédského vaření. Pod Světlaniným vedením se naučíte správné kombinaci koření a dalších ingrediencí, naučíte se, jak vařit stravu, která je prospěšná vašemu tělu i duši. Objevíte, jakému jídlu se vyhnout a jak eliminovat negativní vlivy některých produktů. Dozvíte se, jaký jste konstituční typ, a jak udržovat harmonii a rovnováhu ve vašem těle. Dostanete také praktické a jednoduché recepty, které vám pomohou pracovat s některými zdravotními problémy - jako je například prochladnutí, neduhy s trávením či kožní problémy. Nezapomínejme, že třemi hlavními principy ajurvédy je stravování, přírodní léčiva a jóga.

Katka Rojková, na letním workshopu vás Kateřina uvede do dynamické praxe ashtanga vinyasy. V sanskrtu je 1. série Ashtanga Vinyásy nazývá Jóga Čikitsa, což v překladu znamená jógová terapie. Prostřednictvím specifického dýchání - udžajjí - zahřejete své tělo a tím zahájíte detoxifikační tělesný proces. Dech je zcela základním principem jógové praxe, takže se budete věnovat různým technikám dechu. Dále se budete věnovat ásanové praxi, především dynamickým pozdravům slunci a technikám, jak tělo při pohybu správně používat. Hlouběji se podíváte na jednotlivé pozice a Katka vám vysvětlí, jak v nich používat vaše tělo. Během tohoto týdne objevíte potenciál svého dechu, pohybu a naučíte se jednoduché techniky soustředění pozornosti, které jsou základem k prohloubení meditace. Tento týden jógy bude zaměřen pro úplné začátečníky.

Artur Glasner je sochař a poradce Psychosyntézy. Jeho životním zájmem je studium dilematu mezi vnitřním a vnějším světem, ve kterém zažíváme Sebe. Arturovy vedené meditace vedou člověka k tomu, aby poslouchal svůj vnitřní prostor a dokázal propojit tělo, pocity, emoce a mysl.
Ranní meditace podpoří proces celého workshopu a pomůže vám integrovat znalosti, které během této doby získáte, v běžném životě.
Místo, kde se tento výjimečný workshop uskuteční, je krásná autentická usedlost, ležicí v maličké malebné vesničce, obklopené kopci, poli a lesy. Je zde ideální prostor, kde můžete být v klidu sami se sebou, nebo si užít společnosti ostatních účastníků.

Vaří Světlana Synáková, Good Karma Catering

360,- Euro/ 9000,- Kč , zahrnuje 5 dní workshopu, 6 nocí
(bydlet můžete ve stanu, jurtě nebo sdíleném pokoji v domě), a stravování od neděle od večeře - 29.7. do soboty rána - 4.8. 2018

Rezervovat místo si můžeš i na e-mailu rujana@email.cz nebo telefonu 776 550 524.